Meie jalgpalliperel oli tore spordipäev.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi ja Perekond Idvani ühisel eestvõttel toimus Laupäeval 24.augustil Lasteaialaste Jalgpallipäev. Lõuna-Läänemaa JK treener Jaanus ja Peeter Idvani hakkasid suvel veeretama mõtet, kuidas pakkuda kõige noorematele, lasteaialastele lustlikku spordipäeva. Nagu ikka tahavad lapsed ja seda just selles vanuses kõige rohkem sõbraga võidu joosta ja palli mängida. See on lihtne, arusaadav ja 4-6 aastastele lastele kõige parema sportliku emotsiooni tekitamise moodus. Kui kõigele sellele elavad kaasa veel lapsevanemad ja ka kasvatajatädid, ning peale ägedat pallilöömist ja võistlust saadakse kaela kullast medalid ja maitsta kooki, siis paremat viisi liikumiseks ei ole olemas!!!

Nii saigi mõte teoks ja laupäeval kogunesid 20 spordilast väikese Mattiase koju, kus ootas neid korralikult hooldatud jalgpalliväljak, pallid ja rõõmsad abilised. Peamiselt olid lapsed Lihula Lasteaiast, kuid sõpru oli ka Pärnust, ning mõni noorema klassi õpilane ka Lihula Gümnaasiumist.

Spordipäev algas rivistuse ja soojendussörgiga. Seejärel tegi Lõuna-Läänemaa JK vanema rühma jalgpallur Taavi Tiidussalu kõigile pisikestele võimlemise. Peale seda moodustati võistkonnad, milledele lapsed ise nimed said mõelda. Nii algas Mattiase I Jalkaturniir, kus osalesid: LIHULA, HIIUMAA MÕMMID, BARCELONA, MESSI nimelised meeskonnad. Mängud olid kaheksa minuti pikkused ja see oli paras kestvus igale lapsele sportliku koormuse andmiseks. Kõik lapsed näitasid mänguplatsil suurt tahtmist ja lustimine käis suure õhinaga. Küll oli näha vägevaid lööke ja vägevaid tõrjeid, väikesi petteid ja vahel ka kukkumisi-kuid suurim rõõm oli see, et lastel olid näod naerul ja suur lustimine käis täiel rinnal. Võrdselt moodustatud võistkonnad tagasid väga huvitava turniiri. Kõik lapsed said oma võistkonnas tunda väravalöömiserõõmu ja kõikidele võistkondadele jagus ka võite. Kõige suurem võit oli aga lastele liikumine, lastevanemate kaasaelamine ja toredast jalgpallipäevast osa saamine. 

Peale jalgpalliturniiri lõppu seadsid kõik lapsed ennast valmis suureks löögivõistluseks. Väravavaht Kristjan Kolotšev hakkas sõprade lööke tõrjuma, kui Kristjan puhkas, astus raamide vahele meie võõrustaja, Mattiase isa Peeter. Nii jõuti läbi mitme vooru finaalilöökideni, kuhu olid jõudnud kolm spordilast. Lõpuks oli Kirsi Kunz see, kes löögivõistlusest võitjana väljus. Muidugi olid kõik lapsed ülitublid ja pealtvaatajate aplausi saatel näidati neile erinevaid löögistiile!!

Peale löögivõistlust algas aga oodatud Laste ja Lastevanemate vaheline sõprusmäng. Lapsed said veel indu juurde, oli ju emmede-isside vastu mängimine päeva vaat et oodatuim sündmus. Mäng oli väga huvitav ja rullus ühe värava alt-teise värava alla. Lapsevanemad läksid juhtima, kuid siis lõid väikesed jalgpallipõnnid kaks väravat järjest ja mänguvõit kuulus neile!!! Siis tulid patsud ja kallistamised, ning autasustamine.

Kõik lapsed said kaela spetiaalse Jalgpallipäeva medali kus graveering- Mattiase Jalkaturniir 2019- Tore mälestus igale lapsele. Treener Jaanus ja laste võõrustaja Peeter tänasid lapsi ja lapsevanemaid ja siis mindi ühiselt perenaise Kelly valmistatud kooke maitsma.

Suurt tänu kõigile, kes ilusal päeval meie lapsi toetasid ja neile kaasa elasid. Suurim tänu muidugi lastele!!!

Tublid spordilapsed olid: ELISABETH KAMARIK, ADELE KUKK, KIRSI KUNZ, MARTA KOLOTŠEV, KERT KUKK, TARVI TIIDUSSALU, TAAVI TIIDUSSALU, KRISTJAN KOLOTŠEV, REMO TOMINGAS, FRANZ VÄNT, ROBIN VÄNT, KERON KAMARIK, STENLY KUUSIK, JAN-ROBIN LUIK, ROBERT LEHTPUU, RAYAN TEGALLY, MATTIAS IDVANI, GREGOR MÖLDER

 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019