Meie laste emad on spordiplatsil väga tublid!!

Ranet Lepiku foto: Lõuna-Läänemaa JK Emade naiskond

Tallinnas toimus Eesti Jalgpalli Liidu korraldusel I Emade Jalgpalliturniir. Kokku osales 12 Eesti klubi ja maha peeti vägev turniir. Kui emad on oma lastele platsi kõrval tavaliselt tähtsamad kaasaelajad, siis nüüd oli olukord vastupidine. Meie emadega oli kaasa sõitnud palju lapsi ja igat lööki ja püüdlikust saatsid suured ovatsioonid, vaimustushüüded ja aplaus. Esimeses alagrupimängus võitsime FC Nõmme United Teami 1:0, värava autoriks oli Ivi Talzi. Siis kohtusime hilisema turniirivõitja Infonetiga ja vastu tuli võtta kõige napim 1:2 kaotus. Kusjuures meie värava lõi Egle-Riin Korju 25 meetrilt ja tegemist oli tõelise iluväravaga. Viimases alagrupikohtumises oli vastaseks Pärnu JK Vaprus ja saime kätte tubli viigi 0:0. Kokku andis see kõik neli punkti ja alagrupis teise koha! Alustasime mängimist kohtadele 5-8. Kahes kohtumises tuli vastu võtta  napimast-napimad kaotused 0:1 Rakvere JK Tarvasele ja 1:2 FC Tiigritele(Värav Egle-Riinult). Kuid 1:0 võit Pärnu JK Vapruse üle andis lõpuks kiiduväärt seitsmenda koha!!! Ennem turniiri kokkulepitu, et naudime jalgpallipäeva ja tunneme rõõmu täitsime 100 % ja Emade mäng ületas aga igasuguse ootuse. Emad mängisid tõesti väga hästi!!!

Mängud-Mängudeks ja tulemused-tulemusteks, kuid kõige tähtsam oli selle turniiri juures just klubide ühtsustunde loomine. Kui igapäevaselt treenivad-võistlevad lapsed, siis emadele pakutav võistlus ja turniirikogemus on suure tähendusega. Lapsevanemad oleme ka klubisiselt pikki aastaid oma tegemistesse kaasanud. Erinevatel perepäevadel, kas siis Lastekaitsepäevade turniiril, lasteaialasteturniiril, või mujal on meie vanemad saanud koos lastega palliplatsil lustida. Ühised hooaja lõpetamsied, väljasõidud tugevdavad klubi ja kogukonnatunnet. See on väga oluline tuua lapsevanem olukorda, mida nende laps igapäevaselt kogeb. Tuua lapsevanem klubi tegemistele lähemale.

Meie tublid Emad olid: Janet Peet, Ivi talzi, Janne-Ly Siimon, Raili Kolotšev, Katrina Ihermann, Jaana Saun, Annika Mänd, Egle-Riin Korju.

Pärast turniiri saime kõik koos osa Eesti-Hollandi naiste EM-valikmängust

 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019