Läänemaa IV Lahtised Kergejõustiku meistrivõistlused.

Neljakordne meister Maria Reks koos Treeneriga.

Pühapäeval 15.septembril toimusid Lihuals Läänemaa IV lahtised kergejõustiku meistrivõistlused. Läänemaa Kergejõustikuklubi poolt korraldatud võistlus on esimesed kolm aastat toimunud Haapsalu staadionil. Kuid kuna 95% selle klubi sportlastest on meie noored, siis tõime selle võistluse oma koju. Milleks tellida buss, panna noored bussi ja sõita Haapsalusse, et võistelda, kui saame sama hea võistluse korraldada Lihula staadinil. Lihulas tegime neid alasid mida meie staadion võimaldab. Jooksime 100 meetrit, kavas olid ka kuulitõuge, kettaheide, odavise. Kokku sai korralik võistlus, ainult meeletult vihmane ja tuuline ilm vajutas tulemustele pitseri. Siiski oli nii mõnigi kena etteaste, kuigi kiitust väärivad kõik sportlased oma tehtud päevatööga. Lihulas võistles sportlasi: Läänemaa Kergejõustikuklubist, SK Fortis, Kose KJK 2000, Tallinna SS Kalev, Nõmme KJK, Lõuna-Läänemaa JK. Lisaks oli veel võistlejaid Vatlast, Lihula Gümnaasiumist, Kõmsi Algkoolist, Lihulast, Paatsalust. Võistlusreglement oli järgmine: 100 meetri jooskudes peeti kõikides klassides eraldi arvestust, kuid heitealadel toimus paremuse selgitamine Türi Süsteemis. See tähendab, et võistlus toimub koos, aga iga vanuseklassi võistleja kasutab oma vanuseklassile vastavat heiteraskust!

Suur tänu kohtunikele Enn Kerge ja Väino Põld ja suur-suur tänu Haapsalu Linna Spordibaasid, kes juba ei tea mitmes sajas kord meie võistlusi inventariga abistab. Suur tänu Alar Källe! 

¤ Meie selle võistluse suurim sangar oli Maria Reks. Ta võitis kõik neli ala!! 100 meetri jooksus püstitas ta ootamatult isikliku rekordi. Tuulise ja vihamse ilmaga tuli ajaks 14.2, seda küll käsiajavõtuga. Kuuli tõukas ta 3.kg raudmunaga sellel võistlusel 8.77, 1.kg ketast heitis 20.15 ja 500 grammist oda viskas 28.29. Noor spordineiu on 2019 aastal astunud oma sporditeel tublid sammud edasi. Edu sellel aastal erinevatel aladel näitab, et temas on ka mitmevõistlejaainest. Maria on usin ja tark harjutaja, anname veel aega ja kuigi hooaeg ei ole veel lõppenud, mõtleme vaikselt juba talve tegemistele ja ettevalmistuseks uueks hooajaks. 

¤ Pisikese Kõmsi Kooli pisikene Mirell Raja oli täna tubli 100 meetri jooksus. Ta jooksis oma rekordiks 17,9 ja võitis U14 vanuseklassis hõbemedali.

¤ Veel kiirem oli aga U14 klassis Lihula Kooli sporditüdruk Lisandra Neeme. Nii jalgpalli, kui kergejõustikutreeningutes osalev Lisandra jooksis 17,8 sekundit.

¤ Veel üks U14 sporditüdruk võttis võistlustest osa. Sellel korral kettaheites. Maarja Kolotšev heitis 0,6 kg heitevahendit 13.27. Uus isiklik rekord andis kolmanda koha. Ka Maarja käib juba mitu aastat usinalt trennis ja naudib iga võistlust.

¤ Marleen Põld, kelle treeningud ja võistlused kulgevad samuti tõusvas joones, oli rekordjooksus 100 meetris. Uuteks numbriteks talle 14,3. Marleen tegi teist nädalat järjest kaks head kergejõustikuvõistlust.

¤ Claudia Järve sai U16 neidude pronksmedali. 100 meetri ajaks talle 16,7. Claudia on sellel aastal võistluskogemusi saanud nii lühimaa, kui ka erinevatel pikamaajooksudel.

¤ Janne-Ly Siimon osales sellel võistlusel osa kuulitõukes. Siit talle Pronksmedal, tulemuseks 8.30

¤ Janet Peet, meie jalgpalliklubi naiskonna väravavaht oli taas tubli kuulitõukes. Sellel aastal juba teisel kuulivõistlusel andis 7.49 neljanda koha.

¤ Keiro Ristikivi tegi väga hea jooksu 100 meetris. Kogu U14 poiste esikolmik sai ajaks 14,8, sajandikemäng andis Keirole selle võistluse hõbeda.

¤ Joonas Vestli, kes samuti selle aastal juba mitmel kuulitõuke ja kergejõustikuvõistlusel osalenud tegi isikliku rekordi kuulitõukes. Ta tõukas 3.kg raudmuna 9.42 ja oli sellega viies.

¤ Kevin Leemets, kellel ette näidata lemmikalal esikaheksakohad nii Eesti meistrivõistlustelt, kui Rukilillemängudelt oli kuulis sellel korral kuues. Tulemuseks 3.kg kuuliga 8.93

¤ Kuulitõukes oli tubli ka Kert-Kristjan Peet. 3.kg kuuliga tuli sellel võistlusel talle tulemuseks 7.04 ja 8.koht.

¤ Meeste kettaheites sai äsja oma 50 sünnipäeva tähistanud Jüri Saatmäe hakkama oma elu parima võistlusega. Tema uuteks rekordnumbriteks on 2,0 kg kettaga nüüd 30.46. See andis viienda koha!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019