Lihula Gümnaasium võitis Pärnumaa koolide MV hõbemedalid.

Täna teisipäeval 17.septembril  selgitati Kilingi-Nõmmel Pärnumaa koolide 6-7.klasside parimad jalgpallis. Aasta tagasi alanud meie Lihula Gümnaasiumi edutee Pärnumaa meistrivõistlustel, mil võideti õppeaasta jooksul kolm turniiri, sai täna korraliku jätku. Lihula Gümnaasium võitis üheksa kooli hulgas hõbemedalid ja saavutas II koha. Alagrupiturniiril võideti Surju Kooli 6:0. Väravad Paul 2, Keiro 2, Ken-Indrek 2. Teises kohtumises, märksa tasavägisemas mängus 2:1 Sindi Gümnaasiumi. Siin lõid väravad Raikko ja Ats. Alagruppe oli kokku kolm ja seis oli väga karm- Medalimängudele pääsesid ainult alagruppide võitjad. Seega unistus medalist elas vaid alagruppi võites!! Meie poisid said sellega kenasti hakkama ja liikusid elegantselt medalimängudele. Esimeses kohtumises alistati Pärnu-Jaagupi 3:0, kõik väravad Keirolt. Kuna kolmas kool medaligrupis Uulu Põhikool oli Pärnu-Jaagupist üle 5:0, pidime igal juhul Uulust jagu saama, sest väravate vahe soosis just vastaseid. Olime ründavamaks pooleks, mitmed löögid tabasid kas väravaraami, või vuhisesid napilt väravast mööda. Õnne ei olnud ja lühike mänguaeg sai otsa...ja mäng 0:0 lõppeski. Seega meie kooli 6-7.klasside poistele sellelt turniirilt igati korralik II koht. Virtsu Kool lõpetas turniiri 9.kohaga, seal mängisid meie trennipoisid Jass-Jasper Jõgi ja Joonas Vestli, kes mõlemad ka värava lõid.

Lihula Gümnaasium mängis koosseisus: Kevin Leemets, Ken-Indrek Klimpuš, Paul Lomp, Kenneth Lomp, Ats Kaasik, Timmo Kaasik, Keiro Ristikivi, Raikko Kanter, Rasmus Neeme, Hugo Jan Rummel.

See medal oli nüüd Lihula Gümnaasiumile neljandaks medalivõiduks uue, Pärnumaa koolide meistrivõistlustel. Eelmisel õppeaastal saavutati kolm kuldmedalivõitu!!

Alates Läänemaa Koolispordi Liidu algusest, aastast 1992 on aga meie eelmises maakonnas olnud Lihula ja Virtsu üliedukad. Kokku on võidetud 84 esikolmikukohta, neist Lihula 57 ja Virtsu 27. Kahe kooli peale on toodud 33 Võidukarikat!!!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019