Tänane Eesti MV mäng toimus 200 km kaugusel Soe alevis!

Tänases Eesti MV kohtumises mängisime 200 kilomeetri kaugusel Soe asulas Tarvastu/Tõrva JK meeskonnaga. Poiste mentaalne valmisolek oli eriline sellepoolest, et oodati lihtsalt võitu, sest vastane paiknes ennem meie kohtumist tabelis viimasel real. Kuid kõik ei ole ette jalgpallis määratud. Saime kohe seda tunda ja külma dušši krae vahele ja olime 23 minutiks 0:2 kaotusseisus. Tuli hakata kohe tegema positisoonide vahetusi, tuua sisse muudatusi. Mitte midagi ei toiminud-eksiti lihtsates olukordades, löödi pallist mööda, tehnika vedas alt, ei peetud kinni oma positsioonidest. Kole!! Tuli hakata riskima vahetustega positsioonides, mida olin plaaninud teisel poolajal. Kohe see ka toimis, sest esimese poolaja viie viimase minutiga lõi Keiro kiirelt hat-tricki. Nende väravate taga on muidugi kogu tiim. Kui mängu algus oli kohutav: Ei saadud pallile pihta, eksiti kaitses, ei suudetud kiirelt palle kaitsest ründesse viia jne jne...siis poolaja lõpp oli parem, aktiivsem, võitluslikum ja võisime eduseisus puhkama minna.

Vaheaja teema oli nii lihtne kui vähegi olla sai. Lööme poisid pallile pihta ja oleme oma positisoonidel, eksime veidi vähem ja oleme kannatlikud-siis tuleb ka tulemus.

Kohe teise poolaja alguses saime kaks kiiret väravat ühe minuti sees-Keiro ja Raikko olid täpsed. Olime mängu sisse saanud ja Geroni ning Pauli väravad veel suurendasid eduseisu. Kiitus poistele kes said hakkama ja võtsid poolaja nõuannet, kui käsku!!! Saime vahetada: positsioonidel, sisse-välja, erinevates kohtades. Mäng rullus. Saime teha ka suure vahetuse, mida selleks mängusks plaanisime-Ken sisse-Kevin väravasse. See lõi natukene rütmi sassi. Mitte et keegi oleks kuskil halvem, vaid poistel puudub keset mängu sellise tähtsa vahetuse tegemise kogemus. Kui sellelt osalt õppida, siis oleme jälle midagi kõrva taha pannud. Vastased tegid kiirelt kaks väravat, kuid ka meie ei maganud. Lõpuks tulises kohtumises meile 10 väravat!! Kõigi aegade meie klubi nende poiste Eesti MV resultatiivseim kohtumine. Kuid probleem...lasta ka endale lüüa kuus väravat, see paneb tõsiselt mõtlema. Poisid on teinud paremaid kaitsemänge. Ei tohi mängida mõttega-las löövad meile nii palju kui tahavad-meie lööme ikka rohkem.. Lõpuks võidu eest kiitus, kuid kaitsemängu eest pisike tutistus.

Selles kohtumises tegi debüüdi uus mängija. Vatla poiss Hugo Jan Rummel, kes sügisest meil treenib. Temale selles mängus 20 minutit mänguaega.

Keiro lõi lõpuks koguni 5, Geron 2, Raikko 2, Paul 1 värava. Nüüd on tabelis seitse punkti ja oleme kahest viimasest kohtumisest teeninud neli punkti!! Hetkel, kui kõik selle vooru mängud ei ole veel lõppenud paikneme tabelis kuuendal real. Võimalus aga tõusta ennem viimast mängudevooru viiendaks!

LLJK: Ken-Indrek, Paul, Kenneth, Timmo, Ats, Joonas, Geron, Jass-Jasper, Keiro, Charli, Kert-Kristjan, Taavi, Hugo Jan, Kaarel, Raikko, Kevin

Tõrva/Tarvastu JK- LLJK 6:10

Karistuslöögid- 8:6

Nurgalöögid- 3:6

Löögid raami- 9:16

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019