Meie poiste mänguseis viimases Eesti MV kohtumises!!

Reedel 27.septembril Soe asulas peetud Eesti noorte meistrivõistluste mäng oli väga eriline. Nii selle vanusegrupi meeskonnale, kui ka klubile tervikuna 20 Eesti noorte meistrivõistlustel mängimise ajaloos. Mitte kunagi varem ei ole sellisel moel ükski võistkond meie klubist tulnud kaotusseisust välja, mitte kunagi varem ei ole löödud kaotusseisust välja tulles seitse väravat järjest. On olnud ülivähe kohtumisi, kus oleme osaline, kui kahe võistkonna peale on löödud kokku 16 väravat. Kunagi aastal 2005 lõime FC Kuressaare Aste vastu 17 väravat ja kunagi aastal 2008 kaotasime FC Florale võõrsil 1:15. See on noorte jalgpall ja selliseid asju ikka juhtub. Samas on igal mängul oma temperatuur ja iga mäng on väga erinev, ka selliste numbrite puhul. Kümneväravalisi võite ja ka kaotusi on ikka 20 aastase Eesti MV ajaloo jooksul meie noortevõistkondadel ette tulnud.

Reedene mäng oli väga halb selle poolest, et mõlema võistkonna poolt läks ikka täielikuks mokalaadaks. Sellist plära ei ole mina varem selle vanusegrupi poolt kuulnud. Selgelt oli selle põhjuseks ebastabiilne vilepartii. See kõik hakkas noormängijaid sööma ja närvid ei pidanud noortel vastu. Kui sellele lisada veel väga halb mängu esimesed 20 minutit, mida just eilses mängus kogesime, siis oli fustratsioon topelt tekkima. Kas kohtunik eksis, või mitte, on sportlase parim viis sellele vastamiseks iseendaks jäämine ja viisakus!!! Loomulikult on tegemist lastega ja haavata saamise korral reageerimine, või ülereageerimine on kiire tulema. Kuid ka selles osas on oi kui palju õppida. Ega lõpuks ongi tulemus see, et tavalise spordipoisi ja tõelise spordimehe vahe ongi selles, kes suudab väljakul jääda spordimeheks ja viisakaks, ning kelle tegevusest kajab vastu intelligentsus. Õnneks saime poistega teisel poolajal suud paremini kinni ja mäng läks oma rööbastesse. Ka vastased rahunesid ja mina koos vastaste legendaarse Treeneri Zurab Kvaratshelijaga saime jätkata poiste mängulist juhendamist, mitte tähelepanu juhtimist muudele asjadele.

Kõigi aegade üks meie noorte väravarohkemaid mänge tuleb lahti kirjutada. Miks, millal, kuidas ja mis põhjustel. Nüüd on jalgpalluritel endal kõik uuesti silme eest läbi lasta ja kerida olukorrad tagasi, ning Õppida!!!

¤ 8 minut- 1:0. Vastased on saamas peale meie esimeste minutite päris häid võimalusi rünnakuaktiivsust. Väga tehnilised mängijad saavad kergelt meie kasti lähistele ja söötudega ka kasti...siis eksib väravavaht Ken ja teeb vea, mille kohtunik otsustab penaltivääriliseks. 0:1 ja oleme kiirelt kaotusseisus. Viga ei ole mitte väravavahi veas, vaid kogu tiimi halvas alguses, kes laseb kergelt oma kasti tulla ja ei suuda palle klaarida. Mänguks valmisolek oli selgelt puudulik.

¤ 23 minut- 2:0. Taas on meie mäng selline, et rünnakul erilist ohtu ei suuda tekitada. Samas on veidi ohtlikumad vastased ja jõudnud jällegi meie kasti. Väravavahi ja kaitsjate segaduse kasutavad nad kenasti ära ja juba oleme kaheväravalises kaotusseisus.

¤ 29 minut- 2:1. Kolm minutit varem tegime esimese vangerduse, mille plaanisime teha teisel poolajal. Pauli ette viimine ärgitab oluliselt rünnakutegemist ja keskväljal pallide võitmine paraneb. Kuid paremalt äärelt teeb hea individuaalse rünnaku Keiro, kes lööb ühe tagasi.

¤ 31 minut- 2:2. Vaid kaks minutit hiljem algab rünnak juba keskväljalt ja taas on kastis osav Keiro, kelle täpne löök toob tabloole viigi. Siit hetkest on tunda, et hakkame mängu sisse saama.

¤ 35 minut- 2:3. Keskväljal korralik palli võitmine. Väga hea mahavõtt ja vasakule äärele hea sööt Timmolt Paulile. Paul veab kenasti palli edasi ja ülitäpne tsenderdus taha posti ja Keiro täpselt ajastatud sissejooks. Siis ühepuutelöök ja saame vaheajale minna üheväravalises eduseisus. Keirolt kuue minutiga hat-trick!!

¤ 37 minut- 2:4. Oleme alustanud teist poolaega väga hästi. Võidame meeskondlikult keskväljal palli ja jõuame täpsete söötudega vastaste kasti lähistele. Meile tehakse viga ja karistuslööki läheb andma Geron. Ilusa löögi suudab vastaste väravavaht tõrjuda, kuid esimesena on jaol Raikko, kes kena löögiga oma tiimi kaheväravalisse eduseisu lööb.

¤ 38 minut- 2:5. Suudame kiirelt väljakusügavusest viia palli rünnakusse, kiirelt liigutab paremal äärel palli Keiro, kelle sööt viib heale löögipositsioonile Geroni, kes võistkonna viienda värava vormistab.

¤ 43 minut- 2:6. Võidame järjekordse nurgalöögi. Oleme kastis aktiivsed kohti otsima ja Paul suudabki peaga palli kuuendat korda vastaste võrku suunata.

¤ 51.minut- 2:7. Taas on ülikiire paremalt äärest tõusmas Keiro. Sellele eelneb aga korralikult ja kindlalt mängimine kaitses, läbi mille me suudame palli kaitsest ette viia. Keiro teeb hea läbimurde ja lööb väravavahile püüdmatult tagumisse nurka.

¤ 54 minut- 3:7. Nüüd löövad vastsed esimese värava mängu nn meie halva kahe minuti sees. Olime vahetanud väravavahti ja rütm oli nati kadunud.

¤ 55 minut- 4:7. Teine värav minuti sees vastaste poolt, kuid meie kingime selle mitte just kõige parema kaitsetegevuse tagajärjel.

¤ 58 minut- 4:8. Uskumatu mäng saab jätku. ikka oma trubi, kiired ääred kasutame ära. Hea kokkumäng Jass-Timmo-Paul-Keiro ja Keiro lööb oma selle mängu viienda värava.

¤ 61 minut- 5:8. Kuid juba kolm minutit hiljem on vastased meie kastis ja jälle näeb kohtunik Keni tegevuses halba ja taas osutub ta penaltipunktile. Kindel realiseerimine ja viies värav vastastele.

¤ 66 minut- 5:9. Taas võimalus meil ja mille ka ära kasutame. Nurgalöögist saab kenasti peaga löögile Raikko, kes selles mängus oma teise värava lööb.

¤ 67 minut-5-10. Oleme keskväljal kindlad ja võidame palle. Saame mõlemalt äärelt, kui ka keskelt rünnakutele mindud ja oleme aktiivsed. Taas saame söötudega löögipositsioonidele ja Geron ka ilusasti ühe ära lööb. Kümnes värav on võistkonnal löödud!

¤ 69 minut 6-10. Kuid viimase värava löövad ikkagi vastased. Meie poisid on selgelt mõtetega rohkem rünnakute juures ja jätame kaitses liialt palju vastastele ruumi. Kasti joone pealt ilus löök nurka lõppseisuks 6:10.

¤ 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019