Täna toimusid Vändras Pärnumaa 8-9.klasside jalgpalli meistrivõistlused!

Vändra kunstmuruväljakul toimjusid täna 01.oktoobril Pärnumaa koolide meistrivõistlused jalgpallis. Meie vallast olid taas esindatud Lihula ja Virtsu koolid. Ilmselt see nii ka jääb, sest teiste meie valla koolide 6-7. ja 8-9.klasside võistkonnad ei ole ühelgi pallimängu võistlusel aastaid juba käinud. Pärnumaa Koolispordi Liidu juht Ene Saagpakk toob alati eraldi välja just meie kahe kooli osalemise. Ja meie koolid mitte ainult ei osale, vaid teevad seda ka väga hästi. Kuigi koolisport ei ole esmajärjekorras just sport tulemuse peale, kuid kui auhinnalauda kaunistavad karikad ja medalid, siis jalgpallitreeningutel käivad poisid, ükskõik mis koolist lähevad ju ikka neid jahtima. Lihula Gümnaasium näiteks on kahe aastaga, mil on Pärnumaa koolide võistlustel osalenud suutnud jalgpallis koju tuua neli võidukarikat ja ühe hõbedavõidu. Virtsu Kool aga koos Lihulaga võitnud Pärnumaa valdade noorte jalgpalliturniiri.

Tänasel turniiril loositi koolid kahte alagruppi. Eelmise aasta võitja Lihula ja teine koht Sindi asetati eraldi, ning teised kuus kooli loositi. Lihulal ei vedanud loosiga. Vastasteks saadi tugevad Tori Põhikool, Kilingi-Nõmme Gümnaasium ja Häädemeeste Gümnaasium. Virtsul oli elu võimalus teha Pärnumaa võistlustel ajalugu ja napsata koht medalimängudel. Nad alistasid tugeva Vändra, mängisid viiki Surjuga, kuid kahjuks kaotasid Sindile. Seega siit edasi Sindi ja Vändra. Lihula poisid alustasid turniiri korraliku 0:0 viigiga Häädemeeste vastu. Seejärel võitsid Kilingi-Nõmme jalgpallurid nii Häädemeeste ja Tori. Olukord oli lihtne, ole ainult ise mees ja tee ära- Oli vaja võita Tori ja viiki mängida Kilingi-Nõmmega. Tori vastu viiski Paul meid juhtima, kuid vead kaitses ei lasknud meid kaua juhtpositsioonis olla. Vastased tegid 1:1 ja nii oli poolfinaalikoht käest libisemas. Siiski oli veel variant, selleks tuli võita Kilingi-Nõmme. Eelnevalt oli Häädemeeste alistanud Tori ja meie võidu korral Tori üle, mis lõppes viigiliselt, oleks olnud taktikaliselt teine mäng, oleks tulnud mäng Kilingi-Nõmme vastu ülesse ehitada kaitsest lähtuvalt. Kuid nüüd pidime igal juhul Kilingi-Nõmme vastu ründama, riskima. Sest vajasime ainult võitu. Kahjuks jättis see augud kaitsesse ja tuli vastu võtta 0:2 kaotus. Sellel korral siis sedamoodi. Viienda-kuuenda koha mängus läksid trennipoisid omavahel kokku. Virtsu asus Jassi löögist 1:0 juhtima, kuid Paul ja Keiro tõid siiski 2:1 võidu Lihulale.

Siiski väärivad meie võistkonnad kiitust!!

Lihula Gümnaasium: Paul Lomp, Keiro Ristikivi, Herman Reinmaa, Jakob Leever, Timmo Kaasik, Mihkel Sibul, Stefan-Lauri Mölder, Robico Villers, Ken-Indrek Klimpuš.

Virtsu Kool: Geron Noor, Jass-Jasper Jõgi, Robert Idvani, Henri Kivisalu, Tõnu Raudkivi, Gregor Alpius, Madis Ääremann, Joonas Vestli.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019