Sellel aastal korraldab klubi oma aastalõpu saaliturniiri Haapsalus.

 

Tänasest algas koolivaheaeg ja noored sportlased saavad nädalakese jalgpallist puhata. Uuel õppeveerandil, alates 28.oktoobrist hakkame vaikselt noorte jalgpalluritega treenima sisetingimustes. Kuna meie Lihula Spordihoone on lammutatud ja peatselt alustatakse uue ehitamist, tuleb üks iseäranis talveperiood. ja muidugi ka iseäranis saalivõistluste periood. Nii meie kergejõustiku, kui ka saalijalgpallivõistlused hakkavad toimuma teisiti. Kui kergejõustikuvõistluste korraldamisega saame Lihula Kooli koridorides ja aulas hakkama ja seal toimuv võistlus ongi lastele väga huvitav, siis jalgpalli siseturniire koolis ei ole võimalik korraldada. Selleks saame neid läbi viia naaberkülades. Plaanis on talve jooksul igas meie lähivõimlas, nii Kõmsil, Virtsus, kui Vatlas korraldada noorematele vanuserühmadele igas hoones üks, kokku seega kolm saaliturniiri. Usun, et ka selline valik ja vajadus ja lihtsalt möödapääsmatu olukord pakub lastele huvitava kogemuse. Kolm nimetatud võimlat on igaüks omamoodi.

¤ Kõmsi Spordisaal on tegelikult kultuurimaja aula, kus saab edukalt ka sportida. Seal toimuvad ka korvpallivõistlused ja Kõmsi kooli kehalise kasvatuse ja jalgpallitreeningud. Väikeses saalis saab kenasti lasteturniiri läbi viia ja mitte mingit takistust liikumiseks ja sportimiseks ei ole. Saab mängida seinapõrkega, või seinaaudiga, kuidas parajasti kokku lepitakse. Statsionaarseid väravaid Kõmsil ei ole, kuid lastele turniiriks saab "ehitada" käepärastest vahenditest(koonustest) väravad.

¤ Virtsu Kooli Spordihoone on korralik võimla. Kõik, nii võrkpalli, korvpalli, kui ka jalgpalli võistlused ei ole selles võimlas võõrad. Aastal 2000 valminud hoone on näinud piisavalt jalgpalli noorteturniire ja treeninguid, kui ka täiskasvanute jalgpalliturniire. Hea tahtmise korral annab sinna tuua väikesed väravad, kuid see ei ole ilmtingimata vajalik. Sajandi alguses toimusid klubi 100-le jalgpallurile treeningud just selles hoones.

¤ Vatla Spordihoones on jalgpallitreeninguid läbi viidud sajandivahetusel neli aastat, kui klubi sealsete noortega tegeles. Mitte midagi ei jäänud väikese spordihoone tõttu tegemata. Koduseks muutus see muidugi Vatla oma poistele, kes igal vabal ajal seal sportides elasid. Ühe korraliku lasteturniiri korraldamine on selles hoones lastele kindlasti toredaks elamuseks.

Plaan väikestele lastele pakkuda turniirid kohapeal kolmes hoones on hea mõte. Kuid suuremad ja veidi vanemad, kes saalijalgpalli mängimiseks ja juba ka arengu järgmiseks etapiks vajavad hädasti suuremat võimlat. Selleks on klubi selle talve perioodi üheks suunaks võtnud tõhustada saaliturniiridel osalemist. Kuna jalgpallitreeningud hakkavad toimuma suuresti meie jalgpalluritel Lihula kooli treppidel-koridorides-aulas, siis katame ehk nn pallivajaduse rohkete turniiridega kuidagi ära.

Esimeseks suuremaks turniiriks mille klubi igal talvel ise Lihulas korraldanud on, saab ka sellel aastal toimuma. Kahele vanusegrupile toimuv detsembri alguses peetav TALI CUP toimub sellel aastal 07.detsembril Haapsalu, Wiedemanni Spordihoones. Vanuseklassid, kes sellel aastal võistlevad on 2006/2007 ja 2008/2009. 

TALI CUP on igal jõulukuul Lihula Spordihoonesse toonud väga palju võistkondi. Eelmine aasta mängis Lihulas 16 tiimi, kokku 160 noore sportlasega. Kohal olid sellised klubid nagu Pärnu JK, Kohila JK Püsivus, Vändra JK Vaprus, Läänemaa JK, Saue JK jpt. Klubi hoiab oma traditsioonist kinni. Ja kuna uue Spordihoone ehituse tõttu jääb üks aasta Lihuals vahele, teeme oma korraldatud turniirid ikkagi ära, sellel korral Haapsalus. Klubi saatis täna võistluse juhendi Eesti jalgpalliklubidele välja ja juba on ka esimesed registreerunud, kes soovivad meie turniiril osaleda.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019