Meie jalgpallurid alustasid ettevalmistust 2020 a Eesti MV.

Lõuna-Läänemaa JK ja Läänemaa JK poisid peale kohtumist.

Reedel 24.jaanuaril oli Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi jaoks vägagi ajalooline päev. Klubi alustas ettevalmistust oma 22 Eesti meistrivõistluste hooajaks. Lisaks sellele, et väikene maaklubi pea veerand sajandit riigi esivõistlustel kaasa löömas on, oli tänane päev eriline veel ühe fakti poolest. Mitte kunagi varem ei ole meie jalgpallurid saanud alustada meistrivõistlusteks mõtestatud ettevalmistust nii vara. 24.jaanuaril peeti esimene treeningmäng õuetingimustes. Haapsalu kunstmuru staadionil oli meie poiste U16 meeskonna vastaseks Läänemaa JK U15 meeskond, kes samuti pidas oma esimese hooajaeelse kohtumise.

Oleme saanud tänu soojale talvele teha päris palju treeninguid õues. Oleme liikunud poistega meie selle talve tavalises rütmis. Teisipäevane treening Virtsus võimlas, Neljapäevane treening võimalusel Lihulas õues, Reedene treening taas võimalusel Lihulas õues. Õues treenimiseks oleme kasutanud harjutusväljaku otsmist osa, väikest muruplatsi. Kuid oleme saanud kolm treeningut läbi viia ka harjutusväljaku ühe poole sees. Siiski oleme seal treenimist vältinud, sest muruväljakut lihtsalt ei tohi talvel koormata.

Alates tänasest algas periood, mil alustasime treeningmängude sarja, kuni Eesti meistrivõistluste esimese kohtumiseni. Mängud leiavad aset Haapsalu ja Pärnu kunstmuruväljakutel vastavalt vabadele aegadele ja arvatavasti kas siis Läänemaa JK, Pärnu JK Vapruse, või Pärnu JK Poseidon meeskondade vastu. Graafikud paneme paika jooksvalt, just vastaste võimalusi arvestades. Meil endal ju kunstmuru puudub, seega saame loota sõprade abile nimetatud klubidest.

Tänane mäng oli esimene ülevälja mäng peale viimast 2019 a Eesti meistrivõistluste mängu 04.oktoobril. Seega peale väikest pausi, mis järgnes Eesti meistrivõistlustele ja talvetreeningute rütmi minemist, olime õuemänguta 112 päeva. Nüüd üritame anda poistele mängu enam-vähem iga 14-16 päeva tagant. Usun, et see on normaalne koormus ja saame selle ajaga ka normaalse pildi, mis meid ees ootamas. Seda enam, et võistkonnas on neli uut poissi, kes alustavad Eesti meistrivõistlustel mängimist.

Tänase mänguga pidin andma kõigile poistele võrdselt mänguaega. See oli esimene ja ainus eesmärk!! Vahetused olid gruppidena jooksvalt ja mäng kulges vägagi hästi. Selge oli ka see, et iga vahetus tõi korraks sisse rütmimuutuse. Kuid oluline, mida vahetused sagenesid, seda kiiremini poisid harjusid. Poisse oli mängul 20 ja saime teha pea täpselt kogu väljakumängijate puhastuse. Igas vahetuses jäi üks mängija sisse ka teiseks minimänguks ja nii kulges terve kohtumine. Poolaegadel vahetasime ka väravavahte. Lisaks gruppidele saime teha ka positsioonide vahetust. Seda teisel poolajal. Seega sai iga mängija olla võistkonnale kasulik nii kaitses, poolkaitses, kui ka rünnakul. Eriti oluline oli see, et kõik plaani võetu õnnestus. Poistele maksimaalne mänguaeg, positsioonide vahetused, mäng ise. Esimese mängu eesmärk sai täielikult täidetud. Sain pildi kogu meeskonnast, nii palju, kui vaja oli. Kõik poisid olid väljakul nagu jalgpallurid olema peavad.

Järgmiseks mänguks saame võtta juba uued eesmärgid ja hakkame andma poistele mänguks konkreetseid ülesandeid. Saame hakata vaikselt liikuma detailide peale. Kes, kus, mida, mis olukorras. Ülesandeid on palju. Seda saame teha vaikselt tasa ja targu sammudes. Meeskonna mõtte-tegevuse taastamine-ehitamine on tähtis ja pikk, kuid väga huvitav protsess. Seda nii treeneri, kui jalgpalluri vaateväljast. Meeskond kasvab koos. Seda peab ka noormängija tajuma ja sellest vastutusest aru saama.

Vastased läksid esimese poolajal 1:0 juhtima. Teisel poolajal lõid nad veel kaks väravat. Siis õnnestusime rünnakul ka meie, kui Geron aasta esimese värava lõi. Teine poolaeg oli meil just parem fründefaasis. Omasime palju häid olukordi, mille realiseerimine veel enesekindlust nõuab. Viimasel minutil said vastased veel penalti, mille realiseerisid lõppseisuks 4:1. Kuid tulemusel ei olnud tänases kohtumises suurt rolli. Astume hooajal esimesi samme. Esimene suur positiivne samm on astutud.

Lõuna-Läänemaa JK: Ken-Indrek, Kevin, Paul, Timmo, Ats, Kenneth, Rasmus, Geron, Jass-Jasper, Keiro, Joonas, Hugo-Jan, Charli, Kert-Kristjan, Taavi, Kaarel, Raikko, Herman, Jakob, Robico.

 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019