Eesti Jalgpalli Liidu sisehallis toimus II Emadeturniir.

Laupäeval 07.märtsil toimus Eesti Jalgpalli Liidu korraldusel järjekorras II Emade jalgpalliturniir. Turniir millest võtavad osa Eesti jalgpalliklubide emadest moodustatud naiskonnad. Taoline ettevõtmine oli järjekorras juba teine ja oli sellel korral pühendatud naistepäevale. Taas oli rivis ka Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi emadest moodustatud naiskond. Meie emad näitasid taas väga südikat mängu ja olid palliplatsil sama tublid nagu nende lapsedki, kes päevast-päeva meie klubis treenivad. Alagrupis võitsime Tallinna FC Flora emasid, samas tuli vastu võtta ka kaks nappi kaotust, Tabasalu JK ja Vändra JK Vaprus emadelt. Meie algarupis tekkis nn "surnud ring"kus kolmel naiskonnal võrdselt punkte. Kahjuks jäime just meie halvima väravatevahega mängule, mis selgitas seistmendat kohta. Ka selles kohtumises olid meie emad tublid. Siiski tuli napilt Tallinna JK Kalev emadele alla vanduda.

Igasugusest kohast ja tulemusest on sellisel üritusel teisejärguline rääkida. Siiski tuleb seda märkida, sest jalgpallivõistlusega on ju tegu. Esmatähtis on asja juures see, et saame tuua lapsevanemad sportima. Saame panna emad ka tundma seda tunnet, mida tunnevad nende lapsed, kui võistlustel osalevad. Meie lapsevanemad olid ise samuti kooliajal väga tublid sporditüdrukud ja sporditegemine ei ole meie naistest kellelegi võõras. Siiski on kogukonna ja jalgpalliklubi tunde tekitamine, eriti maakohas väga oluline ja läbi taoliste sündmuste seda just teha saame. On ju lapsevanem klubile just see, kes on esimeseks tagasiside andjaks ja suhtluse esimeseks pooleks. Klubile on väga oluline, et emad nii agarad on. Samuti isad, sest on ka klubi ise pakkunud kõikidele vanematele juba pikki aastaid läbi perepäevade, olgus selleks siis Lastekaitsepäeva jalgpalliturniirid või koolieelikute tuniirid võimalust oma laste vastu palliplatsil kohtuda.

Lõuna-Läänemaa JK tublid emad Emadeturniiril olid: Janet Peet, Katrina Ihermann, Carina Jurs, Ivi Talzi, Annika Mänd, Janne-Ly Siimon, Egle-Riin Korju.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019