Odaviskes tuli kolm medalit. Maria kuld, Kaaro hõbe, Egert pronks.

Laupäeval 20.juunil toimusid Haapsalu staadionil Läänemaa 2020 aasta kergejõustiku meistrivõistlused. Sellel aastal peeti võistlused tavapärasest kaks nädalat hiljem. Keeruline aeg riigis pani sellele oma pitseri. Õnneks olid enamus tulemused võistlustel väga head ja sportlased näitasid häid resultaate. Seda kõike saame kirjutada ka meie kergejõustiklaste kohta. Taas olime väljas esindusliku võistkonnaga. Sellel korral esindasid koduvalda ka need sportlased, kes juba ammu kodust välja lennanud, kes treenivad-elavad mujal, kuid kellele on siiski auasi kodukanti esindada. See on tähtis, et väikene kogukond toetub südamega sportlastele. Olime võistlustel väga edukad. Kokku tegid meie sportlased 14 etteastet ja täpselt pooltel, ehk siis seitsmel võideti medal. Viimase kolme aasta Läänemaa meistrivõistlustel-2018, 2019, 2020 on meie kergejõustiklased kokku võitnud 21 medalit. Neist 4 kuldmedalit, 5 hõbemedalit ja 12 pronksmedalit. Super! Tänase võistluse pinnal saame rääkida täiesti erinevat spordijuttu- väga professionaalsest harjutamisest-väga korralikult treenimisest-kodukoha esindmaise tähtsusest-uutest lootusandvatest lastest.

¤ Kui tuleb meistritiitel, siis tuleb alustada meistritiitlist!! Maria Reks kaitses edukalt eelmisel aastal võidetud esikohta naiste odaviskes. Nüüd on ta kahekordne odaviske Läänemaa meister. Sellel aastal aga parandas ta oma tulemust kaks meetrit ja sai võiduks kirja 32.22. Sellega edestas ta teise koha omanikku 2,5 ja kolmanda koha naist 4,5 meetriga. Mariaga on aastate jooksul välja kujunenud kindel võistlusteks ettevalmistamise muster. Ka sellel aastal kohe peale pausi hakkasime me Haapsalu staadionil treeningutega pihta. Tegime väikese ajaga suure töö, proovisime erinevaid variante. Lõpuks, viimasel võistluseelsel treeningul mängisime läbi kogu võistluse!! Panime noore sportlase olukorda, kus tuli tunda stressi, raskust, keerukust. Nii tõime ta välja mugavustsoonist ja saime sellega hakkama. Huvitav on see, et mitte kunagi ei viska Maria oda treeningutel rohkem, kui võistlustel. Veel tegi ta kaasa kettaheites, ka siin saime tulemuse, mille olime sihikuks võtnud.

I Koht Odavise  - 32.22- IR

6 Koht Kettaheide- 20.92

¤ Ene Siitsmann on Lihula kergejõustiklane, kes alati tuleb rõõmuga oma kodukanti esindama. Mitet kunagi ei ole talle vastumeelne võistelda Lihula nimel. Minu aja sporditüdruk, kellega Lihula Keskkooli päevil koos sportisime on igati heas vormis ja alati võtab oma medalivõidu, või võidud ka ära. Tal on hästi kinnistunud tehnika ja kuigi heiteid tõukeid tuleb aastas kolm-neli, on see piisav, et olla tubli kodukoha eest. Sellel võistlusel kaks medalivõitu ja juba valmistumas Pärnumaa meistrivõistlusteks.

II Koht Kettaheide- 26.70

III Koht Kuulitõuge- 9.95

6. Koht Odavise- 23.59

¤ Janne-Ly Siimon on teine esimese põlvkonna sportlane, kellele kergejõustikuvõistlused rõõmu toovad ja kes kodukanti alati heal meelel esindab. Ta on hoolas treenija, käib koos oma lastega treeningutel. Mitmekülgne sportlane tegi sellel aastal kaasa koguni neljal alal. Ja tegi seda hästi. Medalivõidust jäi küll natukene puudu, kuid stabiilsed esinemised on isegi tähtsam ja märk, et Pärnuma meistrivõistlusteks võib omas klassis oodata taas supertulemusi, nagu aasta tagasi.

4. Koht Kuulitõuge- 9.37

5. Koht Kettaheide- 23.44

5. Koht 800 m jooks- 3.24,1

5. Koht Odavise- 26.60

¤ Meil oli sellel võistlusel pesamuna, kelle jooksuannet peame hakkama kuidagi võistlustele üle tooma. Kas Läänemaa naiste meistrivõistlused peavad selleks just olema, kuid arvan, et hea jooksu sai ta siin kätte kindlasti. Kahju, et tema võistlus nädal tagasi Pärnus ilma temata toimus, kuid siit tänasest jooksust tuli tulemus, mis on Lihula Gümnaasiumi temavanuste rekord. Püüame Kertule leida tulevikus õiged jooksudistantsid, praegu on ta veel  kõigest 11 aastane ja seega peavad treeningud-alad olema igal võistlusel mirmekesised ja erinevad. Tubli tüdruk Kertu Kärp, kes oli tänase võistluse noorim sportlane.

4.Koht 800 m jooks- 3.08,5 IR, Lihula G Rekord

¤ Lihulat esindas täna põlisel meie medalialal 1500 meetri jooksus Keidt Siimon. Ka sellel korral ei jäänud me medalita. Keidt tõi pronksmedali tulemusega 5.51,4. Suur tänu, et Lihula nimi rinnal võistluse ette võtsid

III Koht 1500 m jooks- 5.51,4

¤ Kaaro Saatmäe on sportlane, kes tänaseks päevaks on jõudnud Eesti omavanuste tippu vasaraheites ja odaviskes. Lapsepõlves nii jalgpalli, kui lauatennisetrennis käinud spordipoiss on Pärnus õppides leidnud endale kindlad alad. Isa õhutusel suuresti heited leidnud sportlane tegi seda kodustes tingimustes. Kui lapsevanem võimaldab sulle suurepärase heiteplatsi ja sektorid, siis ole mees ja spordi. Kui satud veel linnas vabariigi parima heitetreeneri käe alla, siis on kõigevägevam sinu poolt olnud. See on võimalus, mida Kaaro on väga sihipärase treenimisega ka ära kasutanud ja tulemused on näha. Sellel kevadel on ta näiteks meeste odaviskes tõusnud kodupiirkonna kergejõustiku edetabelis meeste odas esikohale. Täna temalt täiskasvanute võistluselt samuti hea koht. Eelkõige aga suur tänu, et tihedas võistluskalendris leidis aega võistlema ka siia tulla.

II Koht Odavise- 46.63

¤ Koduvalla eest tuli üle mitme aasta taas võistlema Egert Indres. Kooliajal oli Egert mitmekülgne spordimees. Ülikooli asudes on ta ennast proovile pannud ka mitmevõistluses. Tema võistles täna heidetes ja tegi seda mõlemal alal medalivääriliselt. Igati meeldiv, kui sportlased leiavad aega ja soovi, et osaleda endise kodumaakonna tähtsaimal jõuproovil. Kodukoha esindamine on tähtis, selle kandi esindamine, kust sa oled tulnud, kus koolis käinud ja kus oma lapsepõlve veetnud. Hea et meil on intelligentsed sportlased.

III Koht Odavise- 41.03

III Koht Kettaheide- 31.72

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019