Meie noored sportlased peale meistrivõistlusi.

Rakveres toimusid 21.juulil tavapärasest kuuajalise nihkega Eesti norote meistrivõistlused kergejõustikus. Oleme juba viiendat suve riigi esivõistlustest osa võtnud ja iga aastal saame öelda kiidusõnu ka meie sportlaste aadressil. On aastaid, kui on tulnud medalivõite, on aastaid, kui saame lugeda palju kohti esikaheksas. Igal aastal on rõõmustamiseks põhjust. Talvel, Eesti noorte sisemeistrivõistlustel olime taas tublid, kui meie U14 vanuseklassi sportlased võistlesid väga tublilt ja kui saime rõõmustada ka ühe finaalkoha, kaugushüppe seitsmenda koha üle. Nüüd võtsime osa U16 poistega ja taas saame võistluse lõppu panna hüüumärgi! Oleme kergejõustikuvõistlustega pakkumas noortele, meie klubi jalgpalluritele võimalust teha läbi kergejõustiku väikene arenguhüpe. Jooksmine-hüppamine-heitmine-tõukamine kindlasti lisab jalgpallipoiste tavatreeningutele vaheldust. Lisaks on meie poisid olnud väga tublid ja läbi nende aastate toonud erinevatelt Eesti noorte tippvõistlustelt kamaluga häid kohti. Käesoleva võistluse märksõna oli kindlasti see, et saaksime kaheksa päeva pärast algavaks Eesti noorte jalgpalli meistrivõistluste hooajaks teise ja järsuma süsti. Erinevad poisid on ka ennem eestikaid saanud ennaste erinevatel võistlusel proovile panna, kuid nüüd andsime viimast lihvi. Meie viis LLJK U16 võistkonna põhikoosseisu poissi, kes seekord osalesid, tegid kõik hea võistluse. Kokku püstitasid noored viis isiklikku rekordit ja said taas üliolulise kogemuse võrra rikkamaks. Kuidas olla sportlane, kuidas võistlusolukorras käituda, kuidas teha erinevate alade soojendus-lõdvestus, mida võistluse ajal süüa jne. See kõik on sportlase elu ja tuleb jalgpalli meeskonnas mängimisele kasuks.

Meie viis sellel võistlusel osalenud poissi tegid ikka omi alasid, mis on neile välja kujunenud ja mida nad paremini tunnevad. Igale noorele on antud võimalus ja selles mõttes on ala valik treeneri poolt soovitav ja sportlase poolt valitav. Selles osas stressi noorel peal ei ole, stressi ja ebamugavustunnet ning mugavustsoonist välja tulekut tunneb noor igal juhul. Kui seda tunnet ja närvikõdi ei oleks, siis poleks tegu ju sportlasega. Iga sportlane peab seda heaks tundeks ja see loob põhja astumaks teel päris spordi poole, lapsepõlvest välja.

¤ Pikamaajooksjatest olid täna tules Paul Lomp ja Timmo Kaasik. Viimased stardid Virtsu Merepäeva jooksu 5 km distantsil olid mõlemal poisil head ja julgelt võtsime programmi 2000 meetri jooksu. Poisid olid tublid ja lõpetasid mõlemad isikliku rekordiga.

Paul Lomp- 2000 m jooks-18.koht- 7.37,92 IR

Timmo Kaasik-2000 m jooks- 21.koht- 8.40,09 IR

¤ Sprindis tegi Robico Villers kaasa kahel alal. Nii nagu Pärnumaa meistrivõistlustel jooksis ta 100 meetrit ja 400 meetrit. Väga suure konkurentsiga sprindialadel saavutas meie klubi keskkaitsja mõlemal alal isiklikud rekordid.

Robico Villers-100 m jooks- 36.koht- 13,64 IR

Robico Villers- 400 m jooks- 24.koht- 66,34 IR

¤ Heidetes-tõugetes olid taas rivis Kevin Leemets ja Herman Reinmaa. Kogenuim Kevin, kellel ette näidata ka Eesti MV finaalikohti, andis täna oma tavalistele tulemustele nati ära, kuid kuulitõukes täitis oma eesmärgi tõugata võistlusolukorras jälle üle kümne meetri. Sama suutis ka Herman, kes suutis ennem võistlusi maha pandud eesmärgid, et kuuli tulemus hakkab numbriga 1 ja kettaheite tulemus numbriga 2 igati täita!

Kevin Leemets- Kuulitõuge- 18.koht- 10.06

Kevin Leemets- Kettaheide- 22.koht- 25.00

Herman Reinmaa- Kuulitõuge- 19.koht- 10.05

Herman Reinmaa- Kettaheide- 24.koht- 20.03 IR

--

 Suur tänu Hillar Leemets, kes meid oma väikebussiga võistlussõidul abistas. Suur tänu Kaja Ladva, kes taas naelkingadega abistas. 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019