Reno peale suurt mängu vendade ja ema kaisutada!

Foto: Svetlana Tšižova

Reedel alustati Eesti jalgpalli meistrivõistluste Esiliigas järjekordset vooru. Eraldi peavad omavahel mängud esikuuiku meeskonnad. Liider Pärnu JK Vaprus, kuhu kuuluvad ka meie klubi kasvandikud Virgo Vallik, Reno Mark ja Rocco Mõtt, mängisid avamängu Tartu JK Tammeka U21 meeskonnaga. Pärnu Rannastaadionile olid meeskonnale kaasa elama tulnud 350 pealtvaatajat. Igas kohtumises, mida nüüd Vaprus peab on lisaks punktikaalule kaalul ka ei rohkem ega vähem, kui pääs tulevaks hoojakas Premium Liigasse.

Esimene mäng andis 4:0 võidu Tartu JK Tammeka U21 meeskonna üle. Olulise panuse andsid võitu ka meie poisid. Kuigi kõik kolm vahetati mängu kohtumise lõpus, näitasid poisid järjekordselt, et nad on tõelised professionaalid. Ükskõik, kui palju treener mängijat igas mängus kasutab, milline on konkreetne plaan, peab mängija olema valmis endast 100% andma. Seda meie poisid ka alati on olnud. Nende kodust saadud kasvatus ja töökultuur on lihtsalt selline! Mõni aeg tagasi saime rõõmustada, kuidas Virgo Tallinna FC Flora U21 vastu kiirelt platsile tulnuna võiduvärava lõi. Nüüd, ilusal sügisõhtul Pärnus tegi sama Reno. Kolm nädalat sõjaväeteenistuses olnud, esmakordse linnaloa teeninud reamees tuli 81 minutil vahetusest platsile, sai seal olla 45 sekundit ja lõi sellise värava, mida suudavad üksikud Ingismaa, Hispaania, Itaali liigades!! Päriselt ka! Esimese puutega vasaku jalaga õhust löödud supersooritus pani Rannastaadioni hulluma. Ja see ei olnud veel kõik. Mängu kolmandal üleminutil saab ta väljakusügavusest söödu, läheb vastaste paremkaitsja vastu üks-ühele, teeb talle lihtsalt tehnikaga ära ja saadab taas vasaku jalaga palli imelise löögiga võrku-4:0 lööb ta sellega Vapruse võidunumbriteks tabloole. Kogu staadion on terve Vapruse võistkonna esitusest vaimustuses, aga on näha, et Reno paistab mängu kangelasena. Peale kohtumist tõttab ta kohe muidugi tema jaoks kõige tähtsaima, oma pere, ema ja vendade juurde. 

Need on imelised hetked, kui saad kogeda midagi sellist, mida see spordiala sulle pakub. Kui ülihea emotsiooni pakkutajateks on veel oma kunagised trennilapsed, kes nüüd teevad ilma suures jalgpallis, siis võivad ikka pisarad silma tulla küll!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019