Mikk Vissak 1995 a Virtsu kooli 7.klassis

Kogu Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi aastakümnete jooksul tehtud jalgpallitöö on peensusteni statistikasse talletatud. Klubi kodulehel on huvilised saanud teade kõike, mida üks väikene maaklubi aastate jooksul teinud on. Numbrid on üks imeline maailm, selle kaudu saame esile tuua absoluutselt kõik. Numbrid ei valeta, läbi nende saab paljustki selgeks klubi tähtsus kogukonnale, lastele, meie koolidele, lastevanematele. Lõpuks ka kogu Eesti jalgpallile. Oli ju ka meie klubi üheksakümnendate keskel suuresti Eesti jalgpalli taassünni juures. Meie lapsed osalesid esimestel turniiridel, suurklubide laagrites, jalgpallikooli treeningnädalatel ja mujal.

Ja just nüüd saame taas ühte juubelit tähistada. Kogu meie klubi jalgpallitöö algas teadupärast 1994 aasta sügisel väikese Virtsu Põhikooli juures 10 trennipoisiga. Aasta hiljem kutsus Eesti Jalgpalli Liit ellu Kalevi Spordihallis peetavad Aastalõpu saalijalgpalliturniirid. Ühena selgitati parimad ka maakoolide hulgas. Sinna pääses igast maakonnast vaid parim kool. 26.detsembril 1995 aastal, 25 aastat tagasi toimus I Aastalõputurniir maakoolidele. Läänemaad esindas Virtsu Põhikool. Oli külm talvepäev, veel külmem talvehommik. Esimesel jõulupühal startisime Virtsu Põhikooli eest kell 05.30...sest meil oli turniiri kõige esimene kohtumine kell 08.00, vastaseks Kohila Keskkool. Bussijuht Mart Poolgas keeras küll vanast sinisest autobussist sooja nii palju juurde, kui võimalik, aga külm oli kka. Kuid saime pikapeale Pääskülas lõpuks sooja sisse...Tolleaegased Virtsu poisid, sünniaastatega 1981-82 olid tõelised meistrid. Mingi külm buss neid ei hirmutanud. Mänguisu, tahtmine ja suurepärane võimalus, suures saalis vabariigi parimatega mängida oli nii suur, et sellest võimalusest võeti kõik. Esimeses kohtumises läksime kokku niisiis Kohilaga. Oli ajalooline hetk, kui esimese värava lõi meie poiss MIKK VISSAK. Mäng lõppes tulemusega 1:1. Mikk ise mäletab 25 aasta taguseid momente kenasti."Sain söödu Rando Palult ja pall põrkas minu jalast vastaste väravasse". Nii ongi Mikk selle võistluse esimese värava autorina meie jalgpalliloo üks kangelasi, nii nagu kogu Virtsu Kooli selle aja võistkond. Teises kohtumises kaotasime 0:1 Lelle Põhikoolile ja kolmandas sama tulemusega Viimsi Keskkoolile. Kuna Aastalõputurniiride formaat on alati olnud väga range, kus kohamängudele pääseb alati alagrupi võitja, siis alagrupist Virtsu edasi ei pääsenud. Kuid need kolm mängu on meie jalgpalliloo ühed tähtsamad hetked!!

Ka järgmisel 1996 aasta Aastalõputurniiril olime Virtsu poistega Läänemaad esindamas. Siis pidasime neli kohtumist:0:2 Valtu Põhikooliga, 0:0 Risti Põhikooliga, 1:1 Raasiku Põhikooliga, 1:0 Hummuli Põhikooliga. Seega üks võit ja kaks viiki. Ka siin sai Mikk Vissak "jala valgeks", teise värava lõi Andro Vaske.

Mikk Vissak jätkas hiljem, peale Virtsu Kooli lõpetamist jalgpalliga. Ta mängis FC Twisteri ridades Eesti madalamates liigades kokku 10 aastat! Ainult oma klubi esindades on ta Eesti meistrivõistlustel mänginud 127 kohtumises ja löönud 6 väravat!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019