Trinity Õismets mängus Tallinna FC Flora vastu

Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee

Nädalavahetus on tihe olnud taas meie jalgpalluritele, neile kes teevad kaasa Eesti kõrgemas seltskonnas. Kõik meie sportlased esindavad seal teadupärast Pärnu JK Vaprus võistkondi. Trinity Õismets, Rocco Mõtt ja Virgo Vallik olid oma koduklubi kaitsmas. Reno Mark ravib praegu väikest haigust ja lisaks on temal kohustused veel sõjaväeteenistuses.

Meeskond kohtus Taliturniiri sarjas eelmise aasta liigapartneri Maardu Linnameeskonnaga. Pärnakate jaoks ebamugav vastane sai taas oma tahtmise ja võitis 3:1. Meie mängijad Virgo ja Rocco olid taas meeskonna eest rivis ja pääsesid platsile teisel poolajal. Virgo meelest ei saa mänguga rahule jääda, sest kaotus on kaotus. Siiski toob ta positiivse poole pealt esimest korda nendes mängudes esile isikliku panuse. "Sain kõigega hakkama". Arvestades seda, kui professionaalse suhtumisega noormees on, siis pidi ilmselt mäng hea olema. Lisaks said meie poisid mängida ka üle 100 korra Eestit esindanud Dmitri Kruglovi vastu. Just Virgo tõi esile momente:"Kohe kui ta ära unustasin, saatis ta ohtlikud pallid kasti". Kogemus on mehel lihtsalt nii suur.

Ajalugu tegi aga meie Trinity. Tema mängis 13.veebruaril 2021 aastal, 17 aasta vanuselt esimese nii kõrgel tasemel jalgpallimängu. Vastane ei keegi muu, kui eelmise kahe aasta tagune Eesti meister-Tallinna FC Flora. Naistel hakkas samuti Taliturniir ja head mängud harjutamiseks läbi sellise turniiri ka neile. Esimene treeningmäng lõppes tulemusega 2:2, millega saab kindlasti rahule jääda. Trinity pääses platsile terveks teiseks poolajakas. Ta sai kenasti hakkama, ka füüsisliselt pidas kõrgele tempole vastu. Trinity tõi esile ka seda, kuidas mängiv treener Kristina Bannikova kogu aeg mängus juhendas ja teda sõnadega aitas. Mitmel korral pääses ka paremal äärel mänginud jalgpallur läbijooksule."Eks ennem mängu oli ikka närv sees, aga mäng oli hea ja pärast sain kenasti hakkama.

Naiste mängu silmas pidades tooksime ära veel huvitava fakti. Ennem tänast oli meie naismängija viimati naiste Meistrliiga klubi vastu platsil 24.aprillil 2014 aastal. Siis mängisid Kai Simpson ja Anni Ratas Eesti Karikavõistlustel Tallinna JK Kalevi särgis Tartu JK Tammeka vastu. 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019