Poisid peale vihmast mängu.
Teisipäeval kohtusime Vändras, sealsel kunstmurul Eesti noorte meistrivõistluste mängus Vändra JK Vapruse meeskonnaga. Tegemist oli meie liiga tabeliliidriga ja oodata võis väga rasket kohtumist. Sellist, mida just Eesti noorte meistrivõistlused peavad andma. Riigi esivõistlused on koht, kus peavad mängima piisavalt kaua treeninud mängijad, kes on tugevad nii füüsiliselt, taktikaliselt, mentaalselt, kui tehniliselt. Nendel neljal vaalal seisabki ju sportlasel kvaliteet üleval. Meeskondlikul spordialal lisandub ehk ka veel tugev meeskonnavaim. Kuid meeskonnavaim ei saa ka tugev olla, kui pole vähemalt keskmisest paremat nimetatud nelja komponenti. Teisipäevane, meie kuues Eesti 2021 aasta meistrivõistluste mäng oli taas ülim õppimise koht. Iga jalgpallimäng on kui koolitund. Lihtsalt palju sisukam, palju väärtslikum ja tarkadele sportlastele suurepärane koht enese arendamiseks. Kui viilid koolitunnis, siis jääd peale tunde, kui viilid aga Eesti meistrivõistluste mängus, siis järelaitamistunde on keeruline teha. Sest kui koolis saad viilimise eest kahe, siis vastad selle järele, mängus kaotust järele vastata ei saa, tulemus jääb alatiseks tabelisse. Tark sportlane saab aga järgmistes kohtumistes vigu parandada. Seda küll.
Teisipäevane mäng Vändra vastu oli taas meie meeskonnale üsna tavapärane. Tegime ühe hiilgava, lausa super poolaja ja teise, väga halva poolaja. Siin tekib küsimus, kas olemegi ainult ühe poolaja meeskond. Näiteid on selleks kasvõi sellest aastast mitmeid-Nõmme Kalju mäng võõrsil, eelmine kodumäng Pärnu Vapruse vastu, kus alustasime teist poolaega väga pahasti. Nüüd siis Vändras, kus tegime kaitsest lähtudes mängides ilmselt ühe parema poolaja läbi aegade. Panime taktikaliselt kõik täppi ja poisid täitsid oma rolli hästi. Tõsi, oli olukordi mida peab parandama, kuid suuresjoones olime väga hästi mängus ja likvideerisime kõik vastaste üritused. Saime ise ka kontrarünnakuid ja oleks pidanud paaril korral kindlalt need realiseerima. Kahjuks ei suutnud. Vaid üks vääratus poolaja lõpus andis võõrustajatele 1:0 edu. Kogu tiim tegi väga hea etteaste ja seda oli väljaku kõrval hea vaadata. Mängu tähtsaimaks punktiks pean Rasmuse algkoosseisus alustamist ja mitte ainult. Panin ta tedalikult olulise, vasakkaitsja positsioonile. Esimesed 10-15 minutit ta veidi kõhkles ja oli raskustes, kuid alates siit, kuni tegelikult kohtumise lõpuni välja sai kenasti oma esimese täismänguga hakkama.
Teisel poolajal olime kui ümbersündnud. Kahjuks mitte aga paremuse poole. Lasime kohe poolaja alguses endale teise värava lüüa ja kokku veel neli. 0:6 kaotus ei ole numbriliselt mingi katastroof. Numbrid küll ei peta ja näitavad palju, kuid peab vaatama ka numbritest mööda. Mis siis ikkagi nende teiste poolaegade probleem on? Ilmselt panen treenerina midagi vaheajal mööda, ehk ei peaks suunama, motiveerima ja kiitma. Ehk tuleb karjuda, kisada ja sõimata. Kas siis noorsportlane tunnetab tagumikus ora, ei oska sellisel moel väga õpetada...Kindel on aga ka see, et noor jalgpallur peab suutma analüüsida. Kaasa võtma kogu positiivsuse ja hoolega vältima negatiivsust. Oi kui keeruline see kõik on. Sport ongi keeruline! Kuid sellega kaasnevad kohustuslikud ülesanded. Meheks olemine väljakul, täpsed söödud, oma kohtadest kinni pidamine ja olukordade lõpuni mängimine. Need kõik peavad ka teisel poolajal säilima. Või on poisid füüsiliselt nii halvas seisus, et ei jaksa teist poolaega vastu pidada? Viis väravat tulid sellistest vigadest, millest alati räägime. Piisab ühest eksimusest näiteks keskväljal, kas on selleks siis valesööt, valearvestus, pallikaotus, kahevõitluse kaotus. Kohe tuleb vastastelt kiire üleminek ründesse, meie ei saa liine korda ja on keeruline. Muidugi on palju momente, millega saame teisel poolajal ka rahule jääda. Ega noormängija meelega ju kaotama ei lähe. Kuid me peame tiimina koos leidma lahendused, et säärased olukorrad lahendada.
Väga hea poolaja mängisid: Ken-Indrek, Timmo, Ats, Herman, Joonas, Rasmus, Raikko, Kaarel, Paul, Kevin, Jass-Jasper, Charli
Vändra JK Vaprus- LLJK 6:0
Löögid: 20-10
Neist raami: 9-4
Nurgalöögid: 3-1
Karistuslöögid: 5-3