Selline oli meie Premium Liiga kolmik sellel aastal!

Äsja lõppesid Eesti jalgpalli meistrivõistlused kõrgeimal tasemel, Premium Liigas. Kolmandat aastat oleme me saanud kaasa elada meie oma klubist sirgunud jalgpallurite tegemistele kõrgseltskonnas. On imeline, kuidas kogu jalgpalliaasta kruvib iga eeloleva Premium Liiga mängudevooruga meie pingeid. Me oleme saanud laste ja lastevanematega midagi sellist, mida ilmselt pole ükski spordiala varem meie piirkonnas pakkunud. Kui tillukesest maaklubist on Eesti kõige kõrgemas seltskonnas kogu aeg pildil ja platsil mitmed meie jalgpallurid, siis on see ring kenasti täis ja tänased meie noored saavad uhkust tunda. On täiesti eriline, kuidas meie noored jalgpallurid ongi oma suurteks iidoliteks võtnud just Reno, Reilo, Rocco, Virgo ja Robini. Mitte ükski maailma superstaar ei saa oma mänguoskuste ja käitumisega meie laste lemmikutele ligilähedalegi. Kuidas võita 7-8 aastaste ja ka vanemate jalgpallilaste südamed. Kuidas on nii, et maailma staaridest suurimad eeskujud on meie oma klubi kasvandikud. See näitab meie jalgpallikogukonna suurt ühtsust. Eelkõige aga nimetatud mängijate head mänguklassi ja mis veel rohkem, suurt lugupidamist meie laste vastu. Ja see kõik on korraliku koduse kasvatuse teene. Mitte kunagi ei ole mehed, kes tulid suures osas väljakult ära ka pärast õnnetuid kaotusi(Kokku liigas koguni 14 üheväravalist kaotust. Mitte kunagi varem pole ükski kõrgliiga klubi midagi sellist kogenud). Kuid alati on nad leidnud tee meie laste juurde-jaganud neile autogrammi, kallistanud, teinud koos pilti, või jaganud lausa oma varustust. Nad on alati olnud kohal meie perepäevadel, meie üritustel ja soovinud meie tegemistele kordaminekuid. Tundus, et ka neil, nagu ka meil, on kaks teed, et õnnestuksid oma tegemised ja et õnnestuksid vastavalt siis meeste tegemised kõrgliigas, või laste tegemised endises koduklubis. Läbi selle on meie jalgpallipere kasvanud väga ühtseks ja ühtse rütmiga soovime me ka edaspidi koos edasi minna. No annab ju jõud seigad, kui laps tuleb trenni ja ütleb, kas sa tead, et Renol on täna sünnipäev, või, et ma sain Rocco putsad, või et ma olen Virgo ka siin trennis, või kui lapsed unes oma iidoleid näevad ja läbi une sonivad..-Ei ole sõnu! 

Suur tänu poisid, et olete olnud meie lastega nii sõbralikud ja head.

Mida siis meie poisid Premium Liigas 2022 aastal korda saatsid. Muidugi oli selleks hea mäng.

¤ Kõige kogenum Premium Liiga mees on Reno Mark. Ta mängis oma kolmandat jalgpalli kõrgliiga hooaega. Ta tegi kaasa 31 Premium Liiga mängus, kogus 2727 mänguminutit ja oli sellega klubi neljas mees! Loomulikult oli ta ka Pärnu JK Vapruse kindel põhikoosseisu jalgpallur ja enamus kohtumis pidas ta 90 minutit. Kokku on tal kolme hooajaga kaukas 79 Premium Liiga mängu ja ta on löönud neis kohtumistes kaks väravat. Kollaseid kaarte teenis ta hooajal 10 ja punaseid kaks. 01.märtsist kuni 06.augustini pidas ta 19, 90 minutilist mängu liigas järjest!! Kokku oli tal täismänge 28! Reno valiti ka kuu parimaks jalgpalluriks.  Suurim hetk mille Reno puhul välja tooksin, oli tema värav Kuressaares, Tipneri karikavõistluste kohtumises suvel FC Kuressaare vastu. Liigamängudes ta sellel aastal ei skoorinud. Nagu ikka on ta väga kaalutlev ja ka enesekriitiline: "Isiklikus plaanis olen rahul vaid mõne üksiku mänguga ja tean, et suudan palju juurde panna. Seda just palliga mängus." "Kindlasti pean analüüsima platsil tehtud kaardivigu, et neid tulevikus vähem oleks."  Ta tunneb suurt rõõmu, spordimeeste suurima rõõmu üle:"Olen rõõmus, et mul ei olnud vigastusi ja seetõttu sain palju mängupraktikat". Hooaja kohta aga ütleb tervikuna:"Oli raske hooaeg, nukra punktiskooriga tabelis. Siiski usun et osutasime kõigile tõsist vastupanu(14 -1 skooriga mängu tegelikult seda näitavad). Kõik mängijad said palju juurde, kogemusi igas asjas, kuid kahju, et oleme just meie need suurimad kaotajad." Kuid positiivsust ikka ka:"Loodan, et mitte keegi pole meid maha kandnud ja usuvad endiselt meisse. Tahame olla klubiga kõrges mängus ja võitleme ennast Premium Liigasse tagasi."

¤ Eelmsiel aastal Premium Liiga ukse tugevalt lahti löönud Virgo Vallik mängis taas oma taseme korralikult välja. Natukene oli keeruline tema hooaeg selle poolest, et kiiret ja tehnilist jalgpallurit proovis treener erinevates positsioonides ja lõpuks vist ei usaldanud teda enam väga palju. Lõpuks maandus ta ikka paremale äärele, kuid hooaja lõpukuudel sai mängupraktikat soovitust vähem. Siiski kogus ta liigas 34 mängus mänguaega, seda suutis Vapruses veel vaid Sander Sinilaid. Ka minutid olid soliidsed, 2435 oli klubi kaheksas näitaja. Kokku alustas ta põhikoosseisus koguni 26 kohtumises ja 90 minutit kogunes 16 mängus. Hea periood oli tal 12.aprillist kuni 06.augustini, kui ta kogus järjest neliteist, 90 minutilist Premium Liiga mängu. Ja muidugi väravad. Sellel hooajal lõi ta neid liigas kokku taas kolm. Neist augustikuu supervärav Paide Linnameeskonnale võõral väljakul valiti Premium Liiga kuu ilusaimaks! Virgo valiti ka kuu parimaks Vapruse jalgpalluriks. Ka Virgo peab hooaega väga raskeks:"Hooaeg oli väga raske. Seda nii füüsiliselt, kui ka mentaalselt. Arvan, et arenesin siiski palju ja sain palju õpetusi." Ka Virgo ei jäänud enda mänguga rahule. Taas meie poistelt väga professionaalne suhtumine:"Ei saa rahule jääda enda mängu, ega klubi esitusega. Kuid uuel hooajal uuesti ja paremini." Virgol on nüüd kirjas kahe hooajaga 61 Premium Liiga mängu ja kuus väravat!

¤ Väga eriline mees Pärnu JK Vapruses oli 2022 aasta hooajal Reilo Mark. Saada mängijaks Premium Liiga klubisse, on ülisuur töö ja õnnestumine. Kuid saada treeneriks/manageriks Premium Liiga klubisse, see on eraldi suurt tunnustust väärt. Reilo Mark nägi kogu Premium Liiga tegemisi kõrvalt ja mitte ainult, temal oli selle veeremisel suur roll. Väga tubli töö Reilo poolt. "Minu jaoks oli see esimene aasta olla nii lähedal Premium Liiga klubi tööle. Oli suur õppimine ja jälgisin suure põnevusega, kuidas Premium Liiga klubis töö käib. Ja kuidas mängimine sellel tasemel käib. Oli keeruline hooaeg, kuid kindlasti on siit väga palju positiivset kaasa võtta." 

¤ Vennad Rocco ja Robin Mõtt olid mõlemad jalgpallurid, kes said paljudes mängudes pingile, kuid treener mänguaega ei andnud. Robini hooaja katkestas vigastus. Rocco mängis korraliku hooaja aga JK Vapruse duublis ja oli valmis osalemiseks ka kõrgseltskonnas, kuid läks sellel aastal nii. "On väga kahju, et esinduse eest platsile ei saanud , kuid olin  selleks alati  mänguavalmis. Miks see nii läks, selleks on mitmeid põhjuseid. Küll aga tegin duubli eest hea aasta. Mind valiti ka kapteniks ja sain uue kogemuse sest meestes seas pole varem selles rollis olnud. Loodan uuel aastal taas esinduses kindlasti kaasa teha" Rocco on aga  Premium Liigas pidanud 59 kohtumist, milles ta on löönud kaks väravat.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019