Meie jalgpallipere laupäeval Pärnus.

Laupäeval 10.juunil astusid meie pisikesed Vaprakesed jalgpallisuvesse. Pärnus, Ülejõe Põhikooli jalgpalliväljakul mängiti Eesti noorte jalgpalli meistrivõistluste II etapp. Meie noored U9 jalgpallurid olid I etapil koduselt turniiril saavutanud II koha. Nüüd ootas Pärnus ees uus etapp ja seda ka uute vastaste vastu. Meie lapsed olid väga tublid. Kohe esimeses mängus tehti väga korralik mäng. Tulemusega 6:1 alistati Põlva FC Lootos. Suur kiitus läks poistele ja võidust tähtsaim oli see, et saime juba esimeses mängus käima oma vahetuste rütmi. Just see pool on praeguses eas olevatele palluritele väga tähtis. Proovime igal turniiril anda lastele palju ja võrdselt mänguaega. Tavaliselt on riigi esivõistlused need, kus peaks kooruma juba välja koosseisuline tuumik. Kuid meil ei ole nii väikestel lastel ilmtingimata kindlaid põhimängijaid, kui selliseid ning saame anda kõigile mänguaega võrdselt ja palju. Tegime vahetusi nelikute ja paaride kaupa, proovisime nii hoida kindlat rütmi. Iga viie minuti järel jooksid jälle uued mängijad platsile ja lapsed said võrdselt mängida. Teises mängus astusid meile vastu Tartu FC Heliose noored jalgpallurid. Usun, et just tihedad vahetused olid need, mis tagasid taas korraliku mängu. Tänane turniir oli eriskummaline veel selle poolest, et see toimus õhtul kell 17.00-19.30. Seega oli palav päev juba lapsi vägagi kurnanud, siis veel bussisõit ja neli mängu Eesti meistrivõistlustel. Tihedad vahetused ja puhkuse ja mängimise vahekord oli väga tähtis. Kolmandas ja neljandas kohtumises mängisime Pärnu JK Vaprus Must ja Pärnu JK Vaprus Sinine võistkondadega. Esimeses saime kätte 8:1 ja teises  9:0 võidu. Lapsed olid tõesti väga tubli. Kaasas oli taas suur hulk lapsevanemaid, kelle ergutused ja tugi olid oma poistele suureks abiks. Kõik see kokku tõi meie jalgpalliperele Eesti noorte meistrivõistluste II etapi võidu.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi mängis koosseisus: Aleks Morševitski, Romel Rio Kesküla, Rico Kasela, Marten Saun, Ralf Sildre, Robben Smõtškov, Georg Kanter, Roger Mõtt, August Reinmaa, Karl-Sander Kamarik, Rannel Kalinovski.

Väravaid lõid koos teiste kaaslaste abiga koguni kaheksa meie poissi: Karl-Sander ja Romel Rio mõlemad 10, Rico 3, August ja Rannel kumbki 2, Georg, Robben ja Roger kõik 1 värava.

Suur tänu kõigile jalgpallilastele ja suur tänu emadele-isadele, kes kenasti taas võistlustel kaasas olid.

Eriline tänu bussifirma L&L, ning meie suur toetaja COOP Lihula!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019