Meie jalgpallipere sai taas nautida toredat turniiri.

Jalgpallinädalale panid meie tublid jalgpallurid täna punkti Keilas. Sealsel kunstmurustaadionil toimus U10 vanusegrupi Eesti meistrivõistluste II etapp. Esimesel etapil Lihulas 21.mail saime teatavasti kohe hooaja avavõistlusel turniirivõidu. Siis võitsime kodusel Lihula kooli väljakul neljast mängust neli. 

Täna saime taas mängida neli mängu ja vastasteks taas ka uued võistkonnad. Kohe avamängus oli paras pusimine Tallinna FC Flora Mustad tiimi vastu. Olime avamängu esimesel poolajal veidi kohmetud. Mängud toimusid kunstmurul ja see on natukene lastele teistsugune mäng, kui jalgpall tavamurul. Samuti oli väljak väga suur, ilmselt tegid korraldajad selle maksimaalsete mõõtude järgi, mida selles vanuses mängude juhend lubab. Kuid mida mäng edasi, saime kenasti ree peale ja mäng hakkas LLJK poiste mängu meenutama. Söödud, kaaslaste otsimised, esimese põrke kenasti mahavõtmine, äärtest läbiminekud, tsenderdused ja kenad löögid andsid avamängus 4:0 võidu. Teises mängus tuli vastu Keila JK Sinine. Koduvõistkonnal ei olnud kahjuks piisavalt mängijaid(!!) ja nii võtsime samuti ühe jalgpalluri vähemaks, jätkasime mängimist selles kohtumises 5 väljakul ja väravavaht. Poisid olid taas tublid ja said mängumootori kohe käima. Saavutasime 5:2 võidu. Nüüd saime pidada väikest puhkust, selles mõttes oli kalender meie jaoks soodne- kaks mängu, puhkus ja kaks mängu. Kolmandas kohtumises tuli vastu väikene kingitus. Mängisime Virgo treenitava Pärnu JK Mustade võistkonna vastu. See on nüüd meil ametlikult esimene kord, kus Eesti meistrivõistliustel on meie vastaseks meie klubist sirgunud mängija treenitav võistkond. Eelmisel etapil Lihulas sai küll mängitud samuti Vapruse vastu ja lapsi juhedas ka Rocco, kuid Rocco oli selles kohtumises abiline. Võitisme Vaprust 8:0 ja tabelit vaadates ootas ees sisuline finaal: Saku Sportingu vastu, kellel samuti tabelis kolm võitu. Pidasime väikest plaani, rääkisime üle veel asetused ja iga mängija ülesanded. Neljas mäng, pikk päev ja väga palav ilm, nõudsid poistelt viimast pingutust. Täna puudus meil väravavaht Omar, kes siis kolme poisi vahel valikust täna välja jäi. Väravas oli meil tublilt Kaarel, kuid teda aitas ka Keron. Mõlemad poisid oldi väga tublid. Saku mäng algas kohe meie kerge survega ja saime ilusti ääred tööle. Mõlemad ääred töötasid täna eeskujulikult. Kuid täna avanes kuidagi eriliselt kohe Romec, kes tegi ilusaid tõuse ja kasti tsenderdusi. Olime ka Sportingust paremad ja 3:1 võiduga tagasime Eesti MV II etapi esikoha. Seega on U10 võistkond võitnud nüüd kaks etappi ja kõik kaheksa mängu. Tublid poisid. Kindlasti andis hoo sisse juba hommikul meie Mattiase sünnipäev, kes täna sai üheksa aastaseks. Palju õnne!

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi eest mängisid: Kaarel Maiko Tšekenjuk, Keron Kamarik, Rasmus Karm, Mattias Idvani, Robert Lehtpuu, Jan-Robin Luik, Randar Sildre, Romet Tšorni, Romec Vatter.

Väravaid lõid täna kaaslaste abiga koguni kuus poissi. Romet sai võrku 5 palli, Mattias ja Robert lõid mõlemad 4, Romec ja Jan-Robin mõlemad 3 ja Kaarel 1 palli.

Suur kiitus poistele ja suur tänu vanematele, kes täna kaasas lastega võistlustel olid.

Suur tänu bussifirma L&L ning meie peatoetaja COOP Lihula!

 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019