Meie laager esimese päeva lõpus treener Roccoga.

Täna algas Lihula Gümnaasiumi staadionil järjekordne laste jalgpalli suvelaager. Alates aastast 2008 oleme lastele pakkunud järjepidevalt suvist mõnusat koosolemist. Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi suvelaagrid on olnud alati ka väga eriilmelised. Oleme laagerdanud paikades, kus oleme laagrit teinud ööbimistega. Oleme olnud laagris ka meie jalkalaste perede juures. Lisaks on toimunud üks laager Kuressaares, üks Tuksis, mitmeid kordi oleme olnud Üdrumal ja Virtsus. Kõige rohkem aga linnalaagris Lihulas, kus pikkis aastaid olime Eesti Jalgpalli Liidu koostööpartnerina RIMI laagri korraldajateks.

Sellest aastast aga RIMI laagrit ei toimu. Kuid suur tung suvel meie laagritesse ei jätnud mõtlemiseks kaua aega ja tuli ikkagi meie lastele ise seda pakkuda. Nii saame olla uhked, et Lõuna-Läänemaa JK oma koostööpartnerite ja toetajatega viib 2023 aasta suvel läbi laagri 42 lapsega. Nii palju lapsi pole meil mitte kunagi laagris varem olnud ja nii paljudest küladest-koolidest-asulatest ei ole meil samuti osalejaid olnud. Oleme seda tegemas taas nii, nagu viimased aastad. Laager on üles ehitatud kindla põhimõtte järgi. Ennem lõunat toimuvad lastele erinevad mängud, harjutused, teatevõistlused ja osavusmängud. Siis suundume aga lõunasöögile Särtsu baari, kus ootab meid Virgo vanaema Tiiu valmistatud maitsvad road. Üheks suurimaks rõõmuks meie laagri juures on see, et laagris töötavad lastega meie oma klubist sirgunud tippmängijad. Kohe laagri avapäeval oli lastega tegelemas Rocco. Tegime suurepärase päeva ja lapsed ei saanud  Rocco juurest meetritki eemale. Peale lõunat mängisime jalgpalli. Lapsed moodustasid tiimid ja panid ise ka võistkondadele nimed. Laagris peame väga täpselt jagama treenimise ja puhkuse vahekorda. Ilmad on palavad ja seepärast on palju puhke ja joogipause. Lisaks saavad lapsed staadionil igal päeval endale vee kõrvale banaanid ja õunad. Täna oli aga tore esimene laagripäev.

Laagrinädal toob meile veel mitmeid ägedaid ettevõtmisi. Teisipäeval tuleb meile treeneriks Virgo. Kolmapäeval saavad lapsed Peetriga sporti teha. Neljapäeval ja reedel on laagris treeneriks aga Trinity. Neljapäeval sõidame suure L&L bussiga aga Paatsalusse, kus laagris on Tallinna FC Flora jalgpallurid. Seal peame mitmeid treeningmänge. Oli lootus, et juba teisipäeval saame Lihulas mängida ka Läänemaa JK võistkonnaga, kuid kahjuks lükkub see mõne aja edasi ja saame Haapsalu lastega mängida taas augustis, nii nagu eelmisel aastal Lihulas. Laager kestab meil reedeni. Siis toimub ka koos vanematega laagri pidulik lõpetamine Kloostris, Tarvi vanaema ja vanaisa juures, kus sööme torti ja jagame lastele laagriauhindasid. Lisaks on Tarvil oma sõpradele varuks ka väike üllatus.

Selline tore laagrinädal.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019