Meie noored jooksusõbrad teisipäeval Aloha rannas.

Teisipäeval 13.juunil jätkus Pärnumaa Aastajooksu sari Aloha rannas. Nüüd on joostud kõik 1500 meetri distantsid Vallikäärus ja jooksusari kolis kolmeks 3000 meetri jooksuks Pärnu randa. Seega, tegemist üsna keerulistes oludes, liivas jooksmisega, samas huvitav ja jooksjatelt leidlikust vajav jooks. Kuidas läbida distants, kas pehmes liivas, või otsida natukene tugevamat pinnast veele lähemalt. Täna oli jooks veel natukene eriline, nimelt näitasid sportlaste kellad, et tegelik distants oli koguni 400 meetrit pikem...Seda näitasid ka lõpuajad ja seega aegadele jooksmist ei olnud, luges ainult koht. Sellised lisameetrid võivad olenevalt jooksjast lõpuaega viia ikka mitu minutit õigest ajast kaugemale.

Meie kohad olid noorte poolt taas aga väga head. Kokku lõpetas jooksu 76 sportlast. Nende hulgas ka viis meie jooksjat. Lisaks neljale meie poisile liitus tänasel jooksul meiega Liisa Ojaste. Liisa on 12 aastane Surju Põhikooli õpilane. Ta võistleb U14 vanuserühmas ja ta tegi oma elu esimesel nii pikal võistlusmaal väga suurepärase etteaste. Ta saavutas ajaga 18.23.0 oma vanusegrupis teise koha. Juba järgmistes jooksudes ootame meie klubi esindama ka Liisa õde, Triinut, kes juba jalgpallis häid mänge meie klubi eest teeb. Poiste jooksudes olid taas kaksikvõidu väärilised Sten Martin Viidemaa ja Gregor Hendrik Mölder. Veel, aegu ei maksa vaadata, kuid ajad olid tublid: Steni võiduaeg U16 klassis oli 13.46,1 ja Gregori teise koha aeg 14.35,6. Taavi Tiidussalu saavutas U16 klassis neljanda koha, saades ajaks 16.22,9. U14 klassis oli Henry Kurnim samuti neljas, talle läks protokolli tulemus 15.54,8.

Kokkuvõttes peale nelja etappi on U16 kolmikjuhtimine meie poiste käes: Stenil on maksimaalselt 400 punkti, Gregoril 396 ja Taavil kolmandana 390. Henry Kurnim on aga U14 poiste arvestuses kolmas, temal on punkte 391. Teine koht jääb vaid ühe punkti kaugusele. Liisa tõusis oma senise ainsa jooksuga U14 tüdrukute tabelis kaheksandaks. Tema sai tänase teise koha eest 99 punkti.

Järgmine Aastajooks toimub 27.juunil sealsamas Aloha Rannas ja siis läbivad jooksjad loodetavasti täpselt 3000 meetrit.

Suur tänu lapsevanemad Evelin Joa ja Koit Mölder, kes te alati lapsi võistlussõitudel abistate.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019