Meie kergejõustiklased võidetud medalitega.

 Pühapäeval 18.juunil selgitati Haapsalus taas Läänemaa kergejõustikumeistrid. Väga kaua oleme meiegi oma sportlastega sellest jõuproovist osa võtnud. Kui mõned aastad tagasi Lõuna-Läänemaa enam Läänemaa koosseisu ei kuulunud, säilis siiski tänu korraldajatele võimalus endise Läänemaa osana Läänemaa esivõistlusest osa võtta. Nii oleme pikki aastaid osalenud ja oleme olnud ka väga tublid. Nüüd on peale kasvamas ja kasvanud juba uus põlvkond, kes Läänemaa täiskasvanute meistrivõistlustel meie kodukanti esindab. Tegelikult on selles suhtes huvitav seis. Kõik aastad, kui oleme käinud võistlemas on meie rivis olnud kunagine Lihula Keskkooli väga tugev kergejõustiklane Ene Siitsmann. Kooliaja trennikaaslane tuleb alati kodukanti esindama. Ta on öelnud, et see on talle tähtis, kui tema nime taga on võistlusprotokollis, Lihula. Lisaks Enele astusid täna rajale meie tublid keskmaajooksupoisid, kuulitõukaja Andres Kasela. Väga tore oli, et meiega liitusid täna kaks õdedest jooksutüdrukut. Liisa ja Triinu Ojaste. Liisa sai oma kogemuse juba kesknädalal Pärnus kätte, täna tegi seda Triinu. Odaviskes astus rajale ka Ene tütar Karita. Seega oli meil võistlusrajal väga huvitav kooslus. Paljud alad olid kaetud ja ka vanuseline vahekord väga eriline.

Läänemaa meeste kergejõustikumeistriks 1500 meetri jooksus tuli ja kaitses ühtlasi eelmisel aastal võidetud tiitlit Sten Martin Viidemaa. Ta jooksis soolojooksus ajaks 5.00,1.Teise koha ja hõbemedali võitis Henry Kurnim, kes läbis distantsi uue rekordiga 5.54,6. Taavi Tiidussalu sai pronksmedali. Ka temale uus isiklik rekord 5.56,6. Kahjuks on Läänemaal kadumas keskmaajooks. Oleks meie poistele olnud täna konkurentsi, oleks ka ajad kindlasti olnud paremad. Kuid ka nii joostud isiklikud rekordid näitavad just seda, et oleme poistega õigel teel. Ka täna saame rahul olla vaheaegadega mille seadsime poistele ennem jooksu. Steni vaheaegadega 100%, Henry ja Taavi ajad natukene ennem lõppu vajusid ära. Hetkel on kõik kolm jooksjat tegemas väga heat tsüklit, seda näitavad meile ka Pärnu Aastajooksul jookstud tulemused. Saame poisse ainult kiita.

Naiste 800 meetri jooksus tegid vapustava etteaste 12 aastane Liisa ja 14 aastane Triinu. Liisal oli viis päeva tagasi all rasked 3000 meetrit ja Triinul nädal tagasi jalgpallimängus saadud peatrauma. Kuid mõlemad sporditüdrukud olid kenasti taastunud ja läksid vapralt jooksma. Kui poiste jooksus seadsin igale jooksjale ka vaheajad. Siis tüdrukutele seda teha ei saanud, sest nad võistlesid alles meie eest teist võistlust ja mõlemad jooksid elus esimest korda 800 meetrit. Rääkisime mõned lihtsamad asjad ennem jooksu selgeks. 800 meetri jooks on ka keeruline ala, kuidas seda tempovalikut teha, kuidas alustada jne. Me alles õpime ja jõuame. Kuid täna tegid õed vägeva jooksu. Kohe alguses läks Triinu Läänemaa parima keskmaajooksjaga eest ära ja kahekesi tulid nad lõpuni. Triinule Läänemaa meistrivõistlustelt II koht ja väga hea ajaga 2.43,6. Kogu distantsi esimese poole hoidis Liisa ennast jooksjaterivi lõppu. 350 meetrit ennem finišit tegi ta julge käigu, asus kolmandale kohale ja järjest kasvatas teiste ees oma edu. Oli märk, et 200 meetri peal tuleb üks jooksja järjest lähemale, kuid Liisa leidis veel ühe käigu ja jooksis ennast ajaga 2.50,2 Läänemaa meistrivõistlustel pronksile. Selle ajaga tõuseb Liisa Eesti neidude U14 vanuseklassi jooksvas edetabelis kaheksandale reale. Tore, et meil on tekkimas naisjooksjaid, keda ehk ka tulevikus võistlustel saame kasutada.

Kuulitõukes saime kaks medalit. Ene Siitsman võitis juba ei tea mitmenda Läänemaa meistrivõistluste medali järjest. Tulemusega 9.36 sai ta täna kaela pronksmedali. Tubli lapsevanem Andres Kasela võitis eelmisel aastal teise koha. Täna tõukas ta end viimase katsega pronskile, tulemus väga korralik- 11.30.

Odaviskes käisid rajal ema ja tütar. Ene Siitsmann viskas tulemuseks 21.84 ja sai sellega tubli neljanda koha. Tema tütar, 12 aastane Karita Silde sai kirja 15.01 ja oli viies.

Nii saamegi olla rõõmsad meie kergejõustiklaste üle. Ja ka väga tänulikud täiskasvanutele, kes ise ringi astuvad ja vanematele, kes lapsi lubavad.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019