Meie kuldne kolmik Rannastaadionil pärast eilset mängu.

Pühapäev 05.november on taas meile kõigile üks tore päev. Meie väike Rasmus tegi Vapruse eest debüüdi sealses noortetiimis ja meie profid hiilgasid imelisel jalkaõhtul Rannastaadionil.

Premium Liigas on teadupärast seis selline, et Pärnu JK Vaprus on seisus, milles suvepealinna klubi ei ole mitte kunagi olnud. Käega on katsumas Euroopa Liiga koht, mis ennem hooaja algust tundus unistus, nüüd aga on unenäo täideminek täiesti reaalne. Selleks tehti üks suur samm taas just pühapäeval, kui kodusel Rannastaadionil alistati ülitähtsas mängus Tartu JK Tammeka 2:0. Meie klubi inimesed, lapsed ja lapsevanemad on kogu aeg, igal aastal kogu Vaprusele kaasa elanud. Kuid ikkagi oodatakse ju eriti just Reno, Rocco ja Virgo platsil nägemist. Roccol on sellel aastal klubi kogukonnajuhi töö, Reno ja Virgo aga on vapralt rivis. Eile sai väikene tükike taas paika. Virgo, kes oli saanud eelmise aasta lõpus väga raske põlvetrauma ja keda opereeriti 20.jaanuaril, tuli raskest vigastusest välja ja treener Igor Prins usaldas ta eile esimest korda väljakule. Virgo vahetati sisse kohtumise 77 minutil ja mida...juba 81 minutil, neli minutit hiljem skooris ta Vapruse eest ja tegi tabloole seisuks 2:0, mis sisuliselt oli Vapruse võiduvärav. Virgo aasta on olnud väga keeruline ja seda just vaimselt. Mida tunneb mängija, kelle DNA-sse on lapsest saadik sisse programmeeritud väravate löömine ja meeletu tahe, kui sa ei saa ühel hetkel mängida. See nõuab meeletult suur tahtejõudu ja ootust, halbade mõtete endast eemale hpidmist ja mida kõike veel. Tagasitulek oli väga läbimõeldud ja põhjalik: Ravi, taastumine, siis esimesed treeningud, siis mängud Vapruse duubli eest, ka seal värava löömine ja nüüd lõpuks siis taas tõotatud maale astumine. Ja Reno. On ju temagi selle aasta hooaeg olnud vägagi eriline. Ta alustas hooaega suurepäraselt. Minu meelest oli tema neljas Premium Liiga hooaja algus karjääri parim. Just juba üsna suur kogemuste pagas oli see, mis sellele põhja ladus. Ise olen mõelnud, et Reno mängis kevad-suvel täiesti Esti koondise mängija tasemel. Tõsi, eks meie vaatame kõiki neid poisse, kes meie klubist lennanud ikka läbi Vapruse kollast värvi prillide, kuid paljud, kellega olen rääkinud, on minuga nõustunud. Kuid siis siirdus Reno Ameerikasse, et elu ja töötegemist noore inimesena teise nurga alt vaadata. Kolm kuud oli ta pallist eemal, kolmeks kuuks lahkus ta põhikoosseisu mängija kohalt. Naases ja algas kõva töö selle nimel, et uuesti sellel aastal ülihead mängu näitava klubi koosseisu mahtuda....

...Spordi, tippsordi lahutamatu osa on pingetaluvus ja mentaalne pool. Sa pead olema sellel tasemel tugev. Üks asi on olla kogu asja sees olles, treeningprotsessi sees olles kindlas rütmis. Sellega tuleb ehk toime iga tippmängija. Kuid eriliseks teeb mängija see, kui sa kukud tipust põhja ja tuled siis taas tippu tagasi. Just selline on olnud seis meie kahele tioppmängijale sellel aastal. Virgo ja Reno on mängijad, kes sellel aastal tõestasid, et nad ei ole lihtsalt jalgpallurid selle otseses tähenduses. Minu meelest on nendes mängijates midagi erilist. Sa maadled terve aasta ristatisideme vigastusega, peas ei tea mis mõtted, ootad mänguaega, treenid samal ajal edukalt veel klubi noorterühma ja oled kogu aeg valmis, et kas selles Premium Liiga mängus saan platsile, ei, kas siis järgmises, jälle ei ja lõpuks tuleb treener ja ütleb: "Mine ja löö otsustav värav"...ja sa lähed ja lööd!! Või kui tuled suure lombi tagant, oled kaotanud oma suurepärase mänguvormi ja hakkad sisuliselt otsast peale ja tõestad sellega, et oled taas ühel hetkel valmis naasma ja ka klubi põhikoosseisu. See on lihtsalt imeline! Ja veel, kui Reno, Virgo, Rocco Premium Liiga graafikuid jälgida, siis on kõigil kolmel mängijal olnud seisud, mis ka hooaegade vältel just mitte kõige paremad pole olnud. Kuid alati on need lõpuks lahenenud nii, et kõik on taas leidnud peatreenerite usalduse. On olnud ju ka nii, et kõik meie kolm meest on kõrgeimal liigatasemel olnud koos platsil. Meie väike maapiirkond on olnud esindatud seal, kuhu unistavad jõuda tuhanded Eestimaa poisid. Ka eile, kui vahetusest tulid platsile Reno, siis Virgo ja Vaprus võitis. Vägev!

Hetkel on meie mehed Premium Liigas kokku mänginud kolme peale 212 mängu. Ja löönud kokku 12 väravat. Reno on peatselt jõudmas 100 mänguni, hetkel tal kirjas 95 kohtumist ja kolm väravat. Roccol kirjas 59 mängu ja kaks väravat ning Virgol kirjas 62 mängu ja seitse väravat. 

Ikka jõudu ja jaksu poisid. Teid vaadatakse ja teie moodi tahetakse olla ka siis, kui öö on võtnud väikeste jalgapallurite üle võimu..

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019