Poisid olid täna Kuressaares väga hoos.

2023 aasta suur jalgpallihooaeg on lõppenud. Oleme oma jalgpalliperega terve hooaeg kaasa elanud meie sõprusklubi Pärnu JK Vaprusele. Aasta jooksul on meie lapsed ja lapsevanemad käinud just eriti Pärnus vaatamas väga palju kohtumisi. Me alustasime Premium Liiga hooaega kõik koos 05.märtsil, kui võtsime Lihulast ette tee Pärnusse. Seal istusime suurde JK Vapruse fännibussi, mis viis meid koos teiste Vapruse fännidega Tallinnasse. Olime kohal hooaja esimesel kohtumisel, kui Vaprus alustas hooaega imelise 0:0 viigiga tiitlipretendendi FCI Levadia vastu. Juba esimeses kohtumises oli näha, et meie suured lemmikud on selleks hooajaks, kui ümber sündinud. Ja edasine hooaeg seda ka näitas. Mäng-mängult mindi paremaks, igas kohtumises mängiti sellisel tasemel, et omakorda igale järgmisele mängule oli suurepärane tunne vastu minna. Hooaja jooksul võeti suuri võite ja julgelt hakati rääkima ka medalivõidust ja Euroopa Liiga kohast. Ja see oli õhus viimase vooruni, kui täna, 11.novembril saime taas osa imelisest reisist. Sellel korral sõitis suur JK Vapruse fännibuss Kuressaarde, et lõpetada koos hooaeg ja taas olime ka meie seal kohal. Saarele sõideti et vastu seista FC Kuressaarele. Lihulast võeti peale meie lapsed ja vanemad, Virtsust liitusid veel mõned meie fännid. Reis oli vägev, nii mängule, kui mängult oli bussis suur laulupidu ja Vapruse fännid olid ka mängul omas mahlas-Vaikust ei tunnistatud! On äge vaadata kuidas laulmisega liituvad ka meie väikesed jalgpallilapsed ja ka vanemad. Kuressaare kunstmuruväljak on selles mõttes eriline mängupaik, et siin on fännil hea õnne korral oma lemmikule ka mänguajal patsu lüüa. Tribüünid on väljakule väga lähedal ja need, kes seisavad püsti tribüüni ees, ollakse väljakule veelgi lähemal. Ka meie lastel hoiti täna korralikult silma peal-Turvamees käis mitut puhku meie laste hoogsat kaasaelamist takistamas ja korra hoiatas ka võimaliku mängu katkestamisega. Kuigi tõsi, mingit korrarikkumist meie laste poolt ei olnud ja ilmselt soovis korramees oma tööd väga hästi teha. Mäng oli põnev-esimene poolaeg jäi 0:0 viiki ja alles teise poolaja lõpus viis Sander Laht FC Kuressaare penaltipunktilt juhtima. Sander Laht on selle klubi ja Premium Liiga legend, kes mänginud 12 aastaga Premium Liigas üle 300 mängu ja löönud 50 väravat. Täna jäi tema mäng Premium Liigas viimaseks. Sander hoiab muuseas pöialt ka meie klubi lastele, ta on käinud meie Lastekaitsepäeva Jalgpalliturniiril ja ikka kui trehvame on noortejalgpall jutuks. Meie klubi tänas Sandrit imelise karjääri eest kommikarbiga. Kui kätte jõudis mängu lõpp, hakkas tribüünilt, meie laste suust kostuma hüüded, et Virgo ja Reno peavad väljakule tulema. Laste hüüded läksid aina valjemaks ja ei tea kas sellest aga õige pea kamandaski treener Igor Prins meie mehed soojendusalalt mänguvalmis. Vaprus tegi taas hooaja lõpus, ka aasta viimases Premium Liiga kohtumises suurepärase mängu. Natukene jäi õnnest puudu ja napp kaotus tuli vastu võtta. Peale kohtumist tulid jalgpallurid kõik fännide ette patsu lööma. Nii nagu Uku Kõrre ütles, on tänane Vaprus aegade parima sisekliimaga mis kunagi olnud. Ja sellele annab oma tõuke ka suur fännibaas. Ja imeline, et sellel aastal on keskmine külastatavus Vaprusel tõusnud kodumängudel 400 pealt, 600 peale. Ja see on imeline töö mida klubis tehakse. Kogukonnajuhiks on ju teadupärast Rocco Mõtt. Tänasime mängu lõpus lastega ka meie kolme jalgpallimeest toreda ja imelise hooaja eest. JK Vaprus tuli Eesti meistrivõistlustel läbi aegade klubi parimale kohale, kuuendaks!

Tegelikult on ju väga tore, et saame koos laste ja lastevanematega olla üks väike tükike sellest imelisest mosaiigist, mida JK Vaprus meile võimaldab. Suur tänu! Saame kaasa elada Eesti tippjalgpallile. Hüüda nimesid, kes on meie lastele suured eeskujud, suuremad kui maailma tippmängijad. Panna igat poisipõnni ja tüdrukut unistama, et igalt poolt on võimalik jõuda sinna tasemele, kus mängivad nende lemmikud. Tuleb tahta, treenida ja uskuda. Samuti saavad mõelda lapsevanemad, et see toetus ja tugi, mida kõik koos oma lastesse siiani on panustanud, on olnud ilmselt ainuõige tee. Meie lapsed hingavad jalgpalli ja elavad maailma kõige popima spordialaga ühes rütmis. Ainult viis kuud veel ja algab 2024 Premium Liiga hooaeg. Ja ikka JK Vapruse osalusel.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019