Meie tore jooksuseltskond täna Jõulumäel

Täna, 12.novembril toimus Jõulumäe Tervisekeskuses järjekorras juba 38 Jõulumäe Metsajooks. Pika traditsiooniga jooksuüritusest oleme ka meie oma sportlastega usinasti osa võtnud. Metsajooks on meie spordilaste võistlusprogrammi väga kenasti sobinud. See pikendab õues sportimise aega, annab kergejõustiklastele võimaluse enda hooaeg kenasti kokku võtta ja mis jalgpalliklubile peamine, sellel jooksul on alati startinud väga paljud meie noored jalgpallurid. Ilma jooksuta ei saa ju jalgpallur ka läbi. Kui sa teed seda veel võistlusolukorras, siis kasvatab see sinus distsipliini ja harjutab toime tulema konkurentsiga. Seda on ju vaja ka palliplatsil. Põhiline on aga see, et noored treenivad vastupidavust, ilma milleta ei ole jalgpallis mitte midagi peale hakata. Nooremates vanuseklassides küll, kuid mida mäng edasi, seda suuremaks läheb väljak ja pikemaks mänguaeg. Seepärast oligi täna väga tore kuulda näiteks Roberti suust:"Jaanus, kui te jälle jooksma kuhugi lähete, võid mind ka alati kutsuda, tulen hea meelega võistlema", või Rannel:"Selle tänase 1000 meetri jooksmisega ei ole küll mitte mingisugust probleemi." Sellised ägedad lapsed meil. Ja täna oli rajal kaheksa meie spordilast. Osalejate arv ehk oleks võinud veidi suurem olla, kuid mõni jäi veel vahetult ennem võistlust haigeks ja olid ka muid puudumise põhjuseid. Siiski saame rahul olla. Metsajooks on siis jooks, kus kokku on kaks arvestust-Esimesena antakse auhinnad Metsajooksu arvestuses, kus arvesse lähevad kõik sportlased, ka need, kes jooksma tulnud teistest Eesti klubidest ja koolidest.. Teine arvestus on see, kus kuulutatakse välja Pärnumaa meistrid murdmaajooksus. Meil läks täna taas väga hästi.

Kõige nooremate, M8 vanuseklassis läksid meie poistest rajale U9 vanuseklassi kaks jalgpallipoissi Rannel ja Roger. Mõlemad poisid tegid suurepärase etteaste. Rannel sai 1000 meetri distantsil ajaks 4.25,0, mis kokkuvõttes andis kuuenda, Pärnumaa meistrivõistlustel aga viienda koha. Roger aga jooksis endast aasta vanematega ja lõpetas tubli ajaga 4.28,9. See andis kaheksanda koha üldjärjestuses ja seitsmenda koha aga Pärnumaa meistrivõistluste arvestuses.

Tüdrukute N10 klassis oli meil rivis kaks tublit spordilast. Taas meie treeningutega liitunud Liisbeth Vridolin näitas Jõulumäel taas oma kerget jalga. Aasta tagasi oli ta koos oma koolivendadega jooksnud poiste arvestuses teatejooksul ja võitnud Kõmsi koolile pronksmedali. Nüüd sai ta kaela aga Pärnumaa meistrivõistluste selle vanuseklassi individuaalse pronksmedali. Ta läbis 1000 meetrit ajaga 4.39,8.  Metsajooksu arvestuses oli ta samuti kõrgel kohal, talle kuulus neljas koht. Heleene Leemets, kes hoolsalt juba kolm aastat jalgpallitreeningutel osaleb, sai Metsajooksu arvestuses 11.koha, Pärnumaa meistrivõistlustel oli aga 9.koha omanik. Temale näitas stopper ajaks 6.10,6. 

Poiste M10 vanuseklassis olid rivis meie U10 vanusegrupi jalgpallurid Romel Rio, Keron ja Robert. Näiteks esimesed kaks on selle aasta Pärnumaa teatejooksumeistrid Lihula Gümnaasiumi 1-3.klasside arvestuses. Poisid näitasid tarka jooksu, seda näitas ilmekalt jooksu viimased 200 meetrit, kui kõik kolm suutsid teha korraliku lõpukiirenduse. Romel Rio võitis ajaga 4.12,2 Metsajooksu arvestuses kuuenda koha. Kuid Pärnumaa meistrivõistlustel kuulus talle väga tubli III koht. Keron sai ajaks 4.31,5 ja oli esimeses arvestuses kaheksas, Pärnumaa meistrivõistlustel aga viienda koha omanik. Robert tuli kohe võistkonnakaaslase järel üheksandana ja maakonna arvestuses siis kuuendana, ajaks talle 4.38,7.

Poiste M14 klassis tegi oma senise karjääri parima 2000 meetri jooksu Henry Kurnim. Henry on väga palju võistelnud noormees ja saame juba võrdlusi tuua tema põhiliste konkurentidega. Näiteks tänane oli selles osas väga hea võrdlus. Need poisid, kes teda aasta jooksul üsna palju on edestanud, said Henryst täna jagu viimasel hetkel ja vahed olid väga väikesed. Kahju, et medalist jäi vähe puudu. Aga suurepärane start temalt taas. Ta läbis distantsi ajaga 8.11,1 ja oli sellega viienda koha poiss. Maakonna meistrivõistlustel saavutas aga neljanda koha, medalist jäi puudu ainult kuus sekundit.

Kõik meie lapsed olid väga tublid. Samuti lapsevanemad Karmel, Sirle, Siret ja Tanel, kes meie jooksulapsi võistlustel abistasid. Pärast jooksu toimus loosimine, ka siin oli mõnel meie lapsel loosiõnne. Ja spordipäev lõppes nagu kergejõustiklastel juba aastaid tavaks, ühe toreda Hesburgeri külastusega!

 

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi - 2019